Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого

4656
коментарі відсутні

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого

За час конфлікту на Донбасі навантаження на Краматорський онкологічний диспансер збільшилося в 1,5-2 рази. Лікарі роблять усе, щоб забезпечити достатній рівень обслуговування всім пацієнтам, проте без допомоги держави установі не обійтися. Про проблеми, з якими стикається онкодиспансер у своїй роботі, розповіли керівники установи.

«В порівнянні з 2014 роком кількість операцій збільшилась майже вдвічі, фактично ми стали обласним онкодиспансером. До нас приїздять хворі зі всієї північній частини Донецької області, з деяких населених пунктів Харківської, а також з Луганської області, оскільки відділення променевої терапії залишилося на окупованій території. Ми нікому не відмовляємо. Минулого року загалом було виконано понад дві тисячі операцій, з них 500 – операційне лікування раку молочної залози. Тому в нас фізично бракує місць, щоб прийняти усіх хворих. Так, у відділенні променевої терапії, яке розраховане на 40 ліжок, сьогодні лікування проходять 60 осіб. В хірургії на 50 ліжок – 56 хворих. Це вимушена необхідність, оскільки хвороба не чекатиме, поки звільниться місце», – зазначив заступник головного лікаря Краматорського онкодиспансеру Сергій Кузьмін.

З урахуванням цього фактору планується розширення краматорського онкодиспансеру шляхом будівництва нового корпусу – з новими операційними і стаціонарним відділенням. Він буде розташований поблизу існуючої будівлі та з`єднаний з нею закритим переходом. Вже розроблено проектно-кошторисну документацію. Зі слів Сергія Кузьміна, судячи з проекту, це справжня лікарня майбутнього. Орієнтовна вартість будівництва – 500 млн. грн., кошти виділяє Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Можливо, додатково буде потрібно фінансування з обласного бюджету.

Нова будівля онкодиспансеру вкрай необхідна, оскільки захворюваність на рак щороку зростає. Минулого року в Краматорську онкопатологія вперше виявлена у 587 хворих, по Донецький області ця цифра сягає 5094. Обидва показники перевищують статистику минулих років. «На першому місці у жінок – рак молочної залози. Причому онкологія молодшає – у нас кожна десята пацієнтка віком від 30 до 40 років, – повідомила завідуюча поліклінічним відділенням, лікар-мамолог Людмила Залесська. – Чоловіки частіше хворіють на рак легень і простати. Багато людей обох статей мають рак шкіри».

На жаль, відсутність профоглядів і байдуже відношення людей до свого здоров`я призводить до того, що у багатьох онкопатологія вперше діагностується вже на 3-4 стадії. Лише 50 відсотків хворих мають 1-2 стадію, що полегшує лікування та гарантує сприятливий прогноз.

Однак не все залежить від пацієнтів. Лікарі онкодіспансеру розповіли, що в лікарні застаріле обладнання і потребує відновлення. Наприклад, мамограф працює вже 10 років і постійно виходить з ладу. Обладнання для променевої терапії потребує регулярної, раз в 3-5 років, перезарядки. Це коштує майже 80 тисяч доларів. Рентген-апарати в Краматорському онкодиспансері давно на перезаряджались і поступово втрачають ефективність, тому лікарі вимушені збільшувати тривалість сеансів.

«Ми працюємо з великим навантаженням, щодня сеанси променевої терапії приймають 150-160 пацієнтів, – розповів завідувач радіологічного відділення Віталій Мірошниченко. – Всього у нас 7 апаратів, з них 5 працюють на гама-променях, ще 2 – установки радіо-опромінення».

Існують певні проблеми з поставками ліків для онкохворих в рамках державної програми з онкології. Останні 1,5 місяці препарати до краматорського диспансеру не надходили, тому доводилося працювати на старих запасах. Нові надходження препаратів очікуються десь в березні. Лікарі наголошують на тому, що без підтримки держави виживати пацієнтам буде дуже важко. Адже лікування онкозахворювань дуже дороге і люди самі не впораються з покупкою препаратів.

Онкологічний диспансер достатньою мірою забезпечений лікарями. Крім того, значну допомогу надають професори Донецького медичного університету, який з початку збройного конфлікту знаходиться у Краматорську. «У нас консультують і оперують хворих керівники вузу – член-кореспондент Академії наук Юрій Думанський і завідувач кафедри ДонМУ Володимир Бондарев, – повідомив Сергій Кузьмін. – Крім того, в нашому диспансері проходять навчання студенти медвузу і лікарі-інтерни, а працюючи лікарі підвищують свою кваліфікацію».

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №1

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №2

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №3

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №4

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №5

Краматорський онкодиспансер працює на межі можливого - Фото №6


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика