Лікарні Луганщини отримуватимуть частину коштів від запланованої на рік вартості медичних послуг

1485
коментарі відсутні

Лікарні Луганщини отримуватимуть частину коштів від запланованої на рік вартості медичних послуг

Лікарні Луганщини, зокрема тимчасово окупованої, отримуватимуть частину коштів від запланованої на рік вартості медичних послуг у вигляді доплати 1/12.

Про це повідомили на сайті Луганської ОВА.

Український уряд затвердив відповідні зміни, які стосуються реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення. Згідно документу, медичні заклади, які мають договори із НСЗУ, зможуть отримувати кошти за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів.

Подання звітів про медичні послуги відтепер стає обов’язковим, оскільки на їх основі та застосовується оплата від НСЗУ.

 

Як працюють лікарні Луганщини

 

Наразі майже 95% Луганської області окуповані. Більша частина медперсоналу залишили свої домівки та евакуювалися у безпечні регіони України. Проте медичні заклади все ще працюють.

За словами голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, «ці території «потребують окремого підходу. І він врахований».

«Медичні заклади, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації, також фінансуватимуться. НСЗУ виплачуватиме фіксовану суму на рівні 1/12 від запланованої вартості медичних послуг за відповідним пакетом на поточний рік», – розповів Сергій Гайдай.

Наразі деякі лікарні Луганщини відновили діяльність, а деякі працюють дистанційно. Всі вони отримуватимуть стабільне фінансування у вигляді фінансових виплат. Це має забезпечити надання пацієнтам доступу до медичної допомоги.

«Ще працюючи в Рубіжному, Сєвєродонецьку чи Лисичанську, за відсутності інтернету лікарі не могли сформувати електронні направлення або виписати електронні рецепти. Тобто, не було фіксованого обігу пацієнтів, що призводило до недооплати з боку держави. Як і зараз, коли наші медики тільки відновлюють доступ до електронної системи охорони здоров’я», – сказав Сергій Гайдай.

Перелік таких громад визначається наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Після виключення з переліку лікарні Луганщини мають вести медичні записи. А вже через місяць після виключення відповідної територіальної громади з переліку, розпочинається оплата за фактично надані послуги.

 

Скільки людей залишається в окупації

 

За словами очільника Луганської області, тільки в Лисичанську залишилося до 15 тис. людей, у Сєвєродонецьку – приблизно 8 тис. Загалом понад 300 тисяч мешканців Луганщини виїхали від 24 лютого.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика