Луганщина розвиває мережу інклюзивної освіти
Сучасний інклюзивно-ресурсний центр відкрився 17 жовтня у Рубіжному. Це перший з шести подібних закладів, що до кінця року запрацюють на Луганщині. Загалом в регіоні майже 10 відсотків діточок потребують додаткової освітньої уваги.
На відкриття Центру до Рубіжного приїхала Марина Порошенко. Дружина Президента України по всій країні втілює загальнодержавну реформу інклюзивної освіти.
“Луганщина – це особливий регіон для нас. Наразі в області інклюзивною освітою охоплено лише двадцять відсотків дітей, які потребують цього. Тому вкрай важливо відкриття інклюзивно-ресурсних центрів, максимально наближених до місця проживання дитини”, – підкреслила Марина Порошенко.
В центрі у Рубіжному створені комфортні умови для розвитку та корекції фізичного стану дитини та набуття ними соціального досвіду.
“Тут працюють психологи, вчителі-дефектологи та логопеди, інструктори з лікувальної фізкультури. Основна функція інклюзивно-ресурсного центру –заняття з особливими дітьми, які потребують допомоги одного з цих фахівців. І це не обов’язково діти з інвалідністю – просто їм необхідна додаткова увага та допомога”, – повідомила Ольга Коган, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
В Луганській області вже функціонує 56 інклюзивних шкіл, відкрито 20 інклюзивних груп у дитячих садочках. Незважаючи на це, батьки радіють відкриттю Центру, адже тут створені додаткові умови для розвитку їхніх “особливих” дітей. Після уроків у загальноосвітній школі вони приводять сюди діточок, щоб вони займались з фахівцями. Як показує досвід, це значно покращує результати, а в подальшому відкриває дітям нові можливості в отриманні професії. Наразі до Центру подано понад 20 заяв, і це тільки початок.
В підтвердження подальшого розвитку інклюзивної освіти в регіоні Марина Порошенко та голова Луганської облдержадміністрації Юрій Гарбуз підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”. Луганщина стала вже 22-м регіоном України, який у рамках загальнодержавної реформи буде розвивати та впроваджувати інклюзивну освіту.
А щоб були створені якісні умови для навчання дітей з особливими потребами, Перша Леді передала керівництву області проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які стануть у пригоді при заміні застарілих психолого-медико-педагогічних консультацій на нові інклюзивно-ресурсні центри.
“У сучасному інтерактивному просторі дитина зможе навчатися за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога, набувати життєвий досвід, готуватись до самостійного дорослого життя, проводити час зі своїми друзями”, – зазначила Марина Порошенко.
Юрій Гарбуз висловив впевненість, що співпраця з Фондом Порошенка у майбутньому не просто допоможе розвинути інклюзію на Луганщині, а й дозволить кожній дитині з особливими потребами отримати належне піклування та освіту.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!