«Люті Бджілки» з «Волонтерського ХАБу – Черкаси» опікуються переселенцями та українськими захисниками
Збір допомоги на передову, плетіння маскувальних сіток і «Кікімор», підтримка поранених у шпиталі, надання прихистку та забезпечення всім необхідним внутрішньо переміщених осіб – такі основні напрямки роботи Волонтерського ХАБу – Черкаси та його підрозділу «Люті Бджілки».
Від першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну на базі Черкаського вищого професійного училища почав діяти «Волонтерський ХАБ – Черкаси». Створили його за ініціативою директора закладу Сергія Воронова. Нині діє як сам хаб, так і його підрозділ «Люті Бджілки».
«Вже вранці 24 лютого 2022 року до Черкас почали прибувати перші переселенці. Люди бігли від окупантів хто як: без речей, іноді без документів. А головне, вони їхали «в нікуди». Тому директор ПТУ Сергій Воронов одразу видав розпорядження щодо облаштування прихистку в гуртожитку училища. Нині Сергій Павлович на фронті, боронить нашу землю, але продовжує опікуватись шелтером. Також «Волонтерський ХАБ – Черкаси» виконує величезну роботу з надання допомоги нашим військовим», – розповіла координаторка підрозділу «Люті Бджілки» Тамара Рогоза.
Допомога ЗСУ наближає нашу Перемогу
З перших днів повномасштабної війни «Волонтерський ХАБ – Черкаси» допомагає нашим військовим, які воюють у найгарячіших точках фронту. Щодня оголошують збір на нагальні потреби, що надходять від бійців, долучають до благодійної справи підприємців, міжнародні та вітчизняні організації, звичайних людей. Багато хто відгукується, тож потік допомоги на передову не вичерпується.
«Разом з однодумцями ми збираємо та відправляємо на фронт вантажі з теплим одягом, білизною, ліками, гігієнічними наборами, харчовими продуктами та домашніми смаколиками. Також забезпечуємо наших захисників окопними свічками, павербанками, хімічними грілками. Останнім часом більшість нашої допомоги спрямована на Бахмутський напрямок, де наразі особливо гаряче. Тож сподіваємось, що наша підтримка надасть їм сили встояти», – зазначила Тамара Рогоза.
Крім того, невтомні волонтерки та волонтери збирають донати на більш дороговартісні речі та прилади. Зокрема, купують та передають на фронт квадрокоптери, тепловізори, пальне, а також долучаються до ремонту автівок. Нещодавно «Волонтерський ХАБ – Черкаси» зібрав кошти на доукомплектування відремонтованих автомобілів та придбання набору інструментів для них. Машини вже допомагають службовцям 3-ої окремої танкової бригади ЗСУ.
Окремий та величезний напрямок роботи «Волонтерського ХАБу – Черкаси» та його підрозділу #Підрозділ_Дівчата_Бджілки – захист українських воїнів. Щодня з ранку до вечора невтомні руки плетуть маскувальні сітки та роблять маскувальні костюми «Кікімори».
«У цій роботі задіяні переселенці, які живуть у шелтері. Вони від щирого серця допомагають армії», – зауважила волонтерка.
Смачний четвер для поранених у шпиталях
Щотижня вже майже рік волонтерки відвідують військових у лікарнях Черкас. У більшості з них рідні знаходяться далеко і не можуть одразу приїхати. Тому дівчата взяли на себе опіку над пацієнтами шпиталів. Допомагають їм не тільки матеріально, а й підтримують морально.
«Коли поранених привозять майже з поля бою, де вони втрачають всю форму, взуття, то виникає питання, в що їх переодягнути. Нам треба мати запас спідньої білизни та спортивних костюмів, щоб одягати хлопців не в пошарпані речі, а у свіжі нові костюмчики чи спортивні штани. З таким проханням ми звертаємось до благодійників і, на щастя, маємо позитивні відгуки», – підкреслила Тамара Рогоза.
Також поранених бійців годують домашньою їжею та випічкою. Тому такі щотижневі відвідування шпиталів назвали «смачний четвер». З кожним знайомляться, багато розмовляють, зрештою товаришують. Хлопці, які знаходяться далеко від дому, відчувають підтримку та швидше йдуть на поправку.
Допомога військовим продовжується й після лікування. За потребою волонтери забезпечують бійців, які повертаються на фронт, новою формою, взуттям та різними необхідними речами.
Прихисток та 10 тисяч обідів щодня
На початку великої війни гуртожиток училища приймав до трьох сотень переселенців одночасно. Нині тут постійно проживають понад сто осіб. Переважно це мешканці Донеччини. В основному – цілі родини з дітьми, яких «Волонтерський ХАБ – Черкаси», разом із Черкаською громадою намагається забезпечити всім необхідним.
«Впродовж перших трьох-чотирьох місяців ми забезпечували переселенців безплатним харчуванням. Загалом співробітники училища готували понад 10 тисяч порцій щодня. Годували переселенців, бійців місцевої тероборони та підрозділів ЗСУ, які базувалися у місті», – розповіла Тамара Рогоза.
Для дорослих та маленьких жильців шелтеру влаштовували різноманітні заходи, долучали до співпраці психологів, правників, соціальних працівників. Також тут збирали речі. За короткий час небайдужі люди та підприємці принесли для нужденних одяг, взуття, постільну білизну, рушники. Загалом назбирали до 5 тонн всього необхідного. Теплі речі, ковдри, іграшки та канцелярські товари для дітей надходять й нині.
Минув понад рік від початку повномасштабної війни, втім команда «Волонтерського ХАБу – Черкаси» та його підрозділ «Люті Бджілки» продовжують успішно працювати за багатьма напрямками волонтерської діяльності. Але їм теж потрібна допомога. Долучайтеся до благодійної справи, донатьте на ЗСУ, підтримуйте переселенців.
За всіма питаннями звертайтеся за телефоном 096-274-90-80.
Рахунок у Приватбанку 4149 4378 6728 5809, Рогоза Тамара Володимирівна.
Фото: Волонтерський ХАБ – Черкаси
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!