Мандрівний Docudays UA на Черкащині: завершення Фестивалю та кампанія проти секснасильства в інтернеті щодо дітей
На Черкащині завершується 21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. В його межах проводиться Інформаційна кампанія «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», яка покликана зробити проблему більш видимою, залучити значну частину суспільства до вирішення важливих питань: як убезпечити дітей та попередити батьків, знайти і покарати винних та чи можливо зупинити поширення цих злочинів.
Цю всеукраїнську кампанію спільно започаткували громадська організація «Докудейз», Мережа DOCU/CLUB та ВГО «Магнолія». Міжнародна асоціація INHOPE, яка шукає та блокує шкідливий контент, зазначає, що в 2022 році Україна посідала 5 місце серед усіх країн світу за хостингом матеріалів сексуального насильства над дітьми в інтернеті.
У Черкаській області, в межах Мандрівного фестивалю Docudays UA, реалізовується низка заходів кампанії. Про це розповів регіональний координатор Мандрівного Docudays UA на Черкащині Юрій Чумак. Зокрема, він повідав, що для жителів регіону демонстрували документальний детектив «У сітях» (Чехія). Головні героїні – 3 дорослі актриси – вдають із себе 12-річних дівчат і реєструються в найпопулярніших соціальних мережах для експерименту, в ході якого отримують десятки пропозицій сексуального характеру від різних чоловіків. Правопросвітницькі заходи з показом фільму «У сітях» відбулися у Безпечному просторі «Затишно space» (Черкаси), а також для молоді міст Христинівка та Чигирин. І завершиться Фестиваль 16 листопада в 17.00 – переглядом та обговоренням цієї стрічки в «Гончаренко центр-партнер Черкаси education and culture».
Правозахисник зауважив: якщо ви помітили сайт, посилання, повідомлення, фотографії з зображенням оголених дітей, листування чи будь-яку інформацію з заохоченням дітей до сексуальних дій – заходьте на портал stopcrime.ua. Там можна залишити повідомлення про злочин щодо дитини. Є 3 варіанти повідомлень: воєнні злочини, будь-які інші злочини проти дитини і, окремо – сексуальне насильство над дітьми в інтернеті, матеріали сексуального характеру.
Спеціалістка з коучингу стосунків Анна Коломієць надала відповідні корисні поради для батьків:
- Причиною «зависання» дитини в інтернеті може бути недостатня увага до неї як особистості, не сформований інтерес дитини до життя, реального світу. Бо більшість задач дитини за день – це те, що треба зробити, ніж те, що хочеться. А в інтернеті немає мами і тата, які постійно розказують, що робити, а що не можна.
- Наслідки від сексуального насильства можуть бути як фізичні, так і психологічні. І як правило, останні більш глобальні і довготривалі. Бо забути, стерти з пам’яті те, що відбулось, не виходить.
- Що робити, щоб запобігти? – Поставити інтереси дитини на перше місце. Не школи, вчителя, батьків, а саме дитини. Формувати довірливі стосунки, побудовані на вірі в дитину та підтримці. Щоб, у разі порушення кордонів дитини зловмисником, вона знала, хто буде на її стороні. Працювати з дитиною над формуванням цінностей і здібностей, а не оцінок у школі, кубків чи медалей.
Потрібно розвивати критичне мислення, здатність аналізувати інформацію, приймати рішення, робити свідомий вибір, нести відповідальність за свої дії чи бездіяльність, відстоювати свої кордони та впевнено говорити «ні».
Довідково: цьогоріч у репертуарі Мандрівного Docudays UA в Черкаській області, крім фільму «У сітях» були представлені ще 5 документальних стрічок вітчизняних та зарубіжних режисерів/ок. Партнерами Фестивалю на Черкащині стали: незалежна арт-галерея «Склад №5», бібліотека-філія №7 м. Черкаси, хаб Halabuda, Благодійний підлітковий клуб «Світи» (Черкаси), молодіжний центр «АртПростір» (м. Золотоноша), молодіжний простір «Перехрестя ідей» (м. Христинівка), Вільний простір «ХАТА-ХАБ» (м. Чигирин), молодіжний простір «АТМОСФЕРА» (с. Драбівці), кіноклуби Docudays UA при публічній бібліотеці селища Чорнобай, при Вознесенській сільській раді, при Канівському фаховому коледжі культури і мистецтв, при ГО «Крила добра» та Безпечному просторі «Затишно Space» (Черкаси), Філія Центру пробації в Черкаській області, «Гончаренко центр-партнер Черкаси education and culture». Всього було організовано 18 кінопоказів та правозахисних подій.
Фестиваль Docudays UA – неполітичний і некомерційний.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!