Маріуполь на межі гуманітарної катастрофи
Третю добу поспіль Маріуполь обстрілюють російські війська. Велике місто на межі гуманітарної катастрофи: нема води, світла, тепла та зв’язку. Тут чекають на відкриття “зеленого коридору”, аби вивезти поранених, жінок та дітей.
Російська авіація та артилерія перетворюють Маріуполь на руїни. Горять великі магазини, прямі влучання в багатоповерхівки, дитсадки та школи, комунальні установи. Перебиті усі комунікації, саме тому нема води, тепла, зв’язку та електрики. Нема шляхів для підвозу води, їжі та ліків. На завтра обіцяють морози до -9.
За інформацією очільника Донецької області Павла Кириленка, на південному напрямку залишається тяжка гуманітарна ситуація.
Міська рада підвозить воду людям автоцистернами. Найголовніше завдання, якщо встановиться режим тиші, найперше завдання — відновити постачання електрики.
Сьогодні на ранок у Маріуполі очікували вирішення питання з організацією гуманітарного коридору.
Про це рішення вдалося домовитися вчора на переговорах у Білорусі після неодноразового звернення до найбільших міжнародних інституцій, а також Генерального Штабу України.
“Наше місто на межі гуманітарної катастрофи. Вчора ми домоглися того, щоб голос Маріуполя був почутий і ми потрапили до переліку міст, які матимуть можливість гуманітарного коридору та припинення на цей час вогню. Наше ключове завдання – забезпечити маріупольців продуктами та речами першої потреби. Також необхідно, на період тиші, розпочати відновлення критичної інфраструктури – електропостачання та вода”, – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
З місцевими жителями Маріуполя нема жодного зв’язку, пишуть у соцсережах ті, в кого родичі чи знайомі опинились у Маріуполі.
“Голови не можна підняти від обстрілів – це все, що встигла сказати мені жінка, яка зараз у Маріуполі. Вона якимось дивом вийшла на зв’язок, але за пів хвилини змушена була знову бігти до підвалу. Навіть у слухавку було чути, як гремить над містом”, – повідомляє речниця Донецької ОДА Тетяна Ігнатченко.
Ольга Нікуліна. Проєкт “Зміни.Схід”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!