Маріупольські магніти – ланцюжок пам’яті про зруйноване місто

12912
коментарі відсутні

магніти Маріуполь

Маріупольську серію магнітів почали виробляти в сімейній майстерні Woodlike з Костянтинівки. Родина Поколенків надихнулись малюнками художниці з Маріуполя Анастасії Пономарьової . Тепер ці магніти прикрашають вільний простір у Дніпрі Little Mariupol.

 

Творчість як арт-терапія

 

Анастасія Пономарьова з Маріуполя – художниця не за фахом, а за покликом душі. Взагалі вона шкільна вчителька географії та біології, засновниця освітнього простору в рідному місті, де вчили робототехніці, проводили різні заходи та фестивалі, а також дитяча ілюстраторка.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №1

Автор: Анастасія Пономарьова

 

З охопленого війною Маріуполя жінка разом з родиною встигла виїхати першої ночі, з 24 на 25 лютого. Її будинок у мікрорайоні Східний – крайній. Події 2014 року навчили перестерігатись.

Тож часу не гаяли, коли рф напала на Україну і в Маріуполі почались обстріли. Відразу спустились у підвал. Вже навіть тоді місто то відкривали, то закривали на проїзд, але виїхати все ж таки вдалось. Спочатку перебували в Дніпрі, потім поїхали до Дрогобича.

Малювання стало для Анастасії своєрідною арт-терапією, щоб пережити те, що відбувається в Україні. Взагалі в неї три серії малюнків, пов’язаних з війною. Першу серію зробила в Дніпрі. Малювала, як бачила війну. Ці малюнки зацікавили дитячу письменницю Галину Вдовиченко, так з’явились Теплі казки з Настіними ілюстраціями. Ці лікувальні казочки для дітей знайшли партнерську підтримку, авторки надрукували листівки, щоб роздавати дітям.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №2

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Друга та третя серія пов’язані з Маріуполем. За запитом від маріупольців Анастасія почала малювати найбільш визначні місця.

«Було понад 100 запитів, довелось рандомно обрати 30. Половину малюнків уже зробила», – розповідає художниця.

Нічого з того, що намалювала Анастасія, вже нема, знищене окупантами. Встояла тільки Вежа. Для маріупольців ці малюнки – шматочки пам’яті.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №3

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Третя серія – маріупольські мотанки. Ця тема художниці наснилась, хоча до того не мала такого досвіду. Анастасія малює мотанки, поєднуючи з фотографіями місцевого автора Євгенія Сосновського. Виходять цікаві малюнки, сповнені особливим сенсом. Одна з таких мотанок стала символом для вільного простору Little Mariupol у Дніпрі, який відкрив Кирило Долімбаєв.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №4

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Малюнки для магнітів

 

Художниця дозволяє безкоштовно користуватись її малюнками для власних потреб. Якщо для комерції – то з благодійною складовою.  З таким закликом Анастасія звернулась через соцмережі, а допис побачила Наталя Поколенко, яка разом з чоловіком розвиває родинну майстерню WoodLike.

Сконтактували з Анастасію та вирішили робити маріупольську серію магнітів. Обрали 8 малюнків художниці.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №5

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Серед них – Нільсон, Вежа, будинок з годинником, Азовсталь. Зробили першу партію, написали про це на своїй сторінці в Фейсбуці, тегнувши й художницю. З цього моменту й стартували замовлення.

Такі магніти на сувеніри почали замовляти маріупольці, які виїхали, але вони тужать за рідним містом, а також інші люди, які бували у справах в Маріуполі і хочуть запам’ятати місто, яке невпинно розвивалось.

«Придбати магніти можна серією, всі 8 штук, ми не продаємо по одному, це такий комплект», – розповідає Наталія Поколенко.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №6

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Прибуток від продажу маріупольських магнітів вирішили направляти на підтримку волонтерського хабу в Маріуполі, який готував до відкриття Кирило Долімбаєв. Один комплект магнітів родина підприємців подарувала Кирилові.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №7

Автор: Кирило Долімбаєв

 

Готуючись до відкриття вільного простору Little Mariupol, він і сам замовив у майстерні велику партію цих магнітів, на подарунок тим, хто прийде на відкриття. Прибуток від цього замовлення  знов повернувся йому, як благодійний внесок від родинної майстерні.

WoodLike має намір продовжити кооперацію з художницею. Новою темою для магнітів можуть стати мотанки Анастасії зі світлинами  Маріуполя.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №8

Автор: Анастасія Пономарьова

 

Дивіться також: Освітня резиденція «Вільний простір – Little Mariupol»

 

Символіка на згадку

 

Серед нових ідей родинної майстерні – створити харківські магніти з малюнками Держпрому, які наразі популярні для друку на футболках.

Взагалі тематика рідних міст, які наразі потерпають від окупантів, популярна серед любителів сувенірної продукції.  Одного разу в місцевому пабліку виклали фото брелка, де в українському гербі закодована назва Авдіївки. І написали: «Авдіївка в серці кожного з нас».

У коментарях люди почали питати, де можна таке замовити. Звісно, родина Поколенків відразу впізнали свою роботу та залишили коментар з контактами їх майстерні. Місцева активістка з Авдіївки Євгенія Васильєва, з якою затоваришували під час проведення фестивалю «З країни в Україну». Вона замовила партію таких брелків, щоб прибуток від реалізації спрямовувати на благодійні цілі.

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №9

Автор: Наталя Поколенко

 

Читайте також: Як сувенірна майстерня WoodLike переїхала з Донеччини до Києва

«Тема Донеччини на наших магнітах стала ще більш популярною, коли до нас в Україну прийшла велика війна. Це символіка Донецької області, магніти з надписами «Я з Донеччини», «Хочу додому» та інші. Географія замовників – з усієї України. Це Львівщина, Київщина, Франківщина, Хмельниччина – усі регіони, куди рятуючись від війни виїхали жителі Донеччини і тепер сумують за рідними містами, домівками».

 

Маріупольські магніти - ланцюжок пам'яті про зруйноване місто - Фото №10

Автор: Наталя Поколенко

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика