Марківська громада на Луганщині обирає цифрове майбутнє

2069
коментарі відсутні

Кабінет наповнений робочими місцями з персональними комп'ютерами і людьми. Всі сидять та дивляться в напрямку камери.

Марківська громада є однією з віддалених селищних громад Луганської області. А сьогодні диджиталізація процесів управління, поширення інформації на великому екрані, електронне голосування у селищній раді, мережева комунікація влади з мешканцями та інші цифрові проєкти стають для неї реальністю.

 

Марківська громада залучає кошти

 

По фінансову допомогу громада часто звертається до міжнародних донорів. Не упускають жодної можливості взяти участь у грантових проєктах – пишуть різноманітні заявки та резервують кошти в бюджеті на співфінансування. Така активність має добрий результат – лише цього року в межах програми ООН розпочато п’ять важливих проєктів на загальну суму понад 1 млн грн. Деякі з них вже завершено, інші будуть реалізовані на початку наступного року.

Другий рік поспіль Марківська селищна громада бере участь у Грантовому конкурсі, який відбувається в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Організаційну підтримку надає ГО «Взаємодія-Плюс», а фінансуються проєкти Європейським Союзом та урядами Данії, Швейцарії і Швеції.

«Проєкти, які пройшли конкурсний відбір, у подальшому реалізуються громадськими організаціями в тісній співпраці з Марківською селищною радою та її структурними підрозділами. Така синергія місцевої влади, громадськості та міжнародних донорів дає можливість громаді розвиватись, становитись модерновою та комфортною», – зазначила Вікторія Сиса, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Марківської селищної ради.

 

Диджиталізація процесів управління

 

За ініціативи громадської організації «Марківська районна організація «Місцевий розвиток» реалізується проєкт «Диджиталізація процесів управління – важливий крок в становленні молодої громади». Проєктом передбачено впровадження найбільш розповсюджених програм автоматизованого обліку: системи електронного погосподарського обліку «Розумне село» та системи управління документами «ДОК ПРОФ 3».

Комплексна електронна інформаційно-аналітична система «Розумне село» призначена для автоматизації діяльності територіальної громади. Система «ДОК ПРОФ 3» допоможе автоматизувати процеси загального діловодства, контролювати виконання доручень керівництва, здійснювати поточну роботу з документами, обробляти й узгоджувати проєкти документів. Також є функція ведення електронного архіву та обміну документами із зовнішніми системами документообігу.

Загальна вартість проєкту з диджиталізації – 334 тис. грн, у тому числі співфінансування з місцевого бюджету становить 65,6 тис. грн.

 

Марківська громада на екрані

 

Проєкт «Громада на екрані» нещодавно був успішно втілений у життя. У центрі селища Марківка встановлено великоформатний вуличний екран та придбано обладнання для відеотрансляцій.

 

Марківська громада на Луганщині обирає цифрове майбутнє - Фото №1

 

Створення інтерактивного майданчика спрямовано на досягнення одразу декількох цілій. Найголовніша – швидке поширення суспільно-важливої інформації та підвищення рівня обізнаності громадян. Встановлений екран дозволяє безкоштовно отримати доступ до планів, дій, акцій та іншої важливої інформації в межах Марківської територіальної громади та загальнодержавного рівня.

Не менш важливим є посилення громадянської активності. За задумом, інтерактивна платформа має стати важливим артпростором для громадських організацій, а також дозволить мешканцям брати участь у житті громади.

Проєкт «Громада на екрані» реалізовано за ініціативи громадської організації «Кризька сільська організація «Промінь». Його загальна вартість 160 тис. грн, фінансова участь громади – 25 тис. грн.

 

Просто для влади – зручно для громади

 

Ініціативою ще однієї громадської організації – «Марківська районна організація ветеранів України ім. А.І.Єременка» – є розробка проєкту «Просто для влади – зручно для громади». Ним передбачено створення автономного аналітичного вебмодуля роботи для Марківської громади.

Буде придбано технічне обладнання та програмне забезпечення для системи електронного голосування депутатів Марківській селищної ради. Загальна вартість – 269 тис. грн, в тому числі співфінансування з місцевого бюджету 127 тис. грн.

Крім того, громадська організація «Бондарівка» ініціювала проєкт «Громада мене почує», який має на меті покращення комунікації органів місцевого самоврядування зі своїми мешканцями. Наразі в громаді відсутній єдиний координаційно-комунікаційний зв’язок між установами-надавачами послуг (адміністративних та соціальних) з жителями громади, внутрішньо переміщеними особами та іншими суб’єктами отримувачами послуг.

В рамках проєкту буде закуплено мережеве телекомунікаційне обладнання, проведено інтеграцію з наявним обладнанням в громаді, здійснено налаштування та адміністрування, а також навчання спеціалістів роботи з системою.

Кошторис проєкту складає 216 тис. грн, на умовах співфінансування з місцевого бюджету виділено 22 тис. грн.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід» 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика