Марківська громада вирішуватиме питання «мобільно»
Марківська територіальна громада залучає міжнародні інвестиції у розбудову своїх сіл. Цьогоріч Програма ООН із відновлення та розбудови миру фінансово підтримала одразу п’ять проєктів у сільській громаді на Луганщині.
Юридична допомога, яка для віддалених районів завжди була справжнім дефіцитом, тепер ставатиме доступнішою для населення. У Марківці створюють Центр надання безоплатної первинної правової допомоги.
До того ж за роботою місцевих обранців можна буде слідкувати і онлайн. Електроне голосування вже протестували й найближчої сесії голоси депутатів рахуватиме комп’ютер. Це зробить діяльність місцевого самоврядування більш прозорою. Всі рішення та поіменне голосування будуть у вільному доступі. Про найважливіші зміни вони вже можуть дізнаватися просто на вулиці. У центрі громади для цього облаштували екран, де транслюють важливу інформацію. Як запевнив її очільник Ігор Дзюба – цифровізація торкнеться всіх процесів управління, автоматизують і більшість соціальних та адміністративних послуг.
«У нас територія доволі розтягнута. Відстань від одного краю до іншого – сімдесят кілометрів. Це стало головною причиною того, що ми створили громаду у межах району. Нині у нас є всі можливості брати участь у грантових програмах та отримувати фінансову підтримку на користь громади, що ми успішно й робимо. Так громада віддалена, але нам вдається переконувати потенційних партнерів у важливості інвестування у Марківську громаду», – ділиться очільник громади Ігор Дзюба.
Книги погосподарського обліку, що зберігають цінну інформацію і про людей, і про будівлі, і про землю, можуть бути втраченими через вік та умови зберігання. Вони доволі старі – ще 40-50 років. Ці документи є першоджерелом багатьох фактів, за якими можна підтвердити родинні зв’язки, провести інвентаризацію земель, отримати статистичну інформацію тощо.
Систематизувати ці дані у громаді вирішили за допомогою програмного забезпечення «Розумне село». Коли книги оцифрують, усі довідки про склад родини, про зареєстрованих та інші будуть узагальненні у межах усієї громади, а отримати їх можна буде у кожному старостаті.
«Ми маємо відповідати сучасним вимогам. Коли всі державні органи працюють в електронному форматі, у нас немає іншого вибору, крім як шукати можливості не «пасти задніх». Звісно, це нелегко, потрібно опрацювати безліч документів, навчити користуватися програмним забезпеченням персонал. Але це рух уперед, а ми хочемо розвитку для своєї громади», – каже керівниця ЦНАПу Єлизавета Сич.
Натомість проєкт «Громада мене почує» вже не наздоганяє, а випереджає пропозиції з покращення сервісу для жителів Марківської громади. Отримати консультацію з соціальних чи адміністративних питань можна безпосередньо по мобільному телефону. На зв’язку будуть зокрема й керівник та його заступники.
«По старостатах – це дев’ять віддалених робочих місць і один підрозділ – вони в нас взагалі без зв’язку. Тобто люди або йдуть туди, або дзвонять на особисті телефони працівників. У голови селищної ради також немає стаціонарного телефону. І, якщо спочатку проєкт передбачав «гарячою лінією» охопити виключно ЦНАП, то нині охоплені всі старостати, селищна рада, земельний відділ, ЖКГ та інші. Зокрема буде окрема пропозиція – загальні питання. Ця опція допоможе зорієнтувати тих, хто не визначився, до якого розділу віднести ту проблему, з якою звертається абонент», – додає Єлизавета Сич.
Ті служби, які не увійшли до переліку новоствореного колцентру, автори проєкту планують розширити згодом. Люди подібну ініціативу вітають, бо це економитиме в першу чергу їхній час, бо за господарством та городами на паперові справи зазвичай його просто не вистачає.
Для довідки:
Цей матеріал підготовлено у межах проєкту «Громада мене почує», який реалізує ГО «Бондарівка» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ:
ГРОМАДА ПОЧУЄ: у Марківській громаді створюють єдину комунікаційну систему
У сільській громаді “гаряча лінія” відповідатиме на соціальні питання
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!