Мешканці зони бойових дій можуть отримати компенсацію за знищене житло

6519
коментарі відсутні

Мешканці зони бойових дій можуть отримати компенсацію за знищене житло

Мешканці в зоні активних бойових дій відтепер можуть отримувати компенсації за знищене житло по програмі єВідновлення.

Комісіям органів місцевого самоврядування в громадах, які знаходяться в зоні активних бойових дій, надано можливість розглядати заяви від громадян чиє житло було знищене через російську агресію.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Після оновлення нормативної бази та функціоналу програми єВідновлення вже можуть опрацьовувати заяви громадян і нараховувати компенсацію.

«Раніше компенсацію за знищене чи пошкоджене житло у таких районах отримати було неможливо через обмежений доступ комісій з перевірки пошкоджень. Війна, обстріли та заміновані території унеможливлювали роботу таких комісій, проте одночасно під обмеження потрапляли населені пункти, які умовно були безпечними», — зазначила також голова Комітету держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, було внесено зміни, спрямовані на полегшення процесу відновлення та забезпечення доступу до компенсацій для всіх постраждалих. Зокрема:

  • Комісії з перевірки пошкоджень можуть працювати у зонах бойових дій, якщо немає загрози для життя та здоров’я працівників комісії.
  • Компенсацію можна отримати у вигляді житлового сертифікату або грошової допомоги на відновлення на власній земельній ділянці.
  • Придбати або збудувати нове житло можна лише на територіях під контролем України, де немає активних бойових дій.

Читайте також: В Україні спростили процедуру подачі заяви про пошкоджене житло

Якщо комісія визначить, що житло підлягає відновленню, буде складено відповідний акт про обстеження, який внесуть до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Кошти для відновлення цього житла можна буде отримати лише після виключення громади з переліку зон активних бойових дій.

Читайте також: В Україні хочуть спростити підтвердження права власності на нерухомість, яка знаходиться на ТОТ


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика