На порталі «Дія» стартувало бета-тестування послуги подачі заяви на отримання компенсацій за зруйноване внаслідок війни житло. Мінцифри запускає набір учасників.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі сьогодні, 18 липня.
Українці, чиє житло було знищене через повномасштабну війну, зможуть подати заяву в «Дії» та отримати компенсацію від держави.
«Запускаємо набір на тестування наступного етапу комплексної послуги «єВідновлення». Українці, чиє житло було знищене через російську агресію, зможуть подати заяву в «Дії» та отримати компенсацію від держави. Вже зараз працюємо над тим, щоб українці якнайшвидше повернулися в нові домівки», – йдеться у повідомленні.
Хто може взяти участь у тестуванні за програмою «єВідновлення»
Зареєструватися на тестування можуть громадяни України, які:
- мають зруйновану домівку в с. Мощун чи смт Бородянка Київської області;
- попередньо надіслали заяву про зруйноване майно в «Дії»;
- є єдиними власниками житла, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП);
- мають верифікований податковий номер (РНОКПП);
- досягли 18 років.
Зазначається, що після бета-тесту компенсація знищеного житла буде доступна й для інших населених пунктів, підконтрольних Україні.
«Також працюємо над розширенням «єВідновлення» для майна на дуже тимчасово окупованих територіях», — зазначили у відомстві.
Долучитися до тестування можна за посиланням.
Раніше в межах програми «єВідновлення» запустили виплати для ремонту пошкодженого житла. Понад 1 400 українців уже отримали кошти, щоб відновити домівки.
Читайте також: Використання коштів, наданих в рамках «єВідновлення» перевірятимуть
Зазначимо, що від 22 травня 2023 року в Україні почав діяти оновлений реєстр пошкодженого чи зруйнованого внаслідок повномасштабної війни нерухомого майна. Ухвалена редакція законопроєкту передбачає, що компенсації надаватимуть виключно за пошкоджену або зруйновану нерухомість внаслідок дій росії з 24 лютого 2022 року. Детальніше про те, як працює реєстр та хто має право отримати компенсацію читайте у попередньому матеріалі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!