Мінкульт будуватиме сховища для артефактів та готується до притягнення Росії до відповідальності

5321
коментарі відсутні

Мінкульт будуватиме сховища для артефактів та готується до притягнення Росії до відповідальності

Уряд працює над проєктами сховищ подвійного призначення для збереження культурних артефактів. Зокрема Мінкульт найближчим часом почне будувати сховища для евакуйованих мистецьких творів.

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький в інтерв’ю проєкту «Карпяк на Суспільному».

«Елемент над яким працює уряд, і вже затверджено два плани у двох місцях, не називатиму де, сховищ подвійного призначення, які будуть масштабні та серйозні. Думаю найближчим часом буде розпочато їхнє будівництво», — сказав Точицький

За його словами, дані сховища слугуватимуть як укриттям для людей, так і місцем збереження артефактів.

Читайте також: Культурна інфраструктура Донеччини: руйнація та відродження

Також він прокоментував ситуацію зі збереженням експонатів у музеях України в умовах відключення світла, адже вони не внесені до переліку критичних об’єктів, а більшості цінних предметів потрібні спеціальні умови для зберігання (температурний режим, світло, вологість тощо).

«Переважна більшість людей вважає, що культура є сама по собі. Ніхто не усвідомлює, що це формування будь-якої ідентичності. Ми над цим працюємо з моїм колегою Олексієм Кулебою. […] У нас є навіть програма, яка покликана на те, щоб не лише підтримувати у належному стані, реставрувати або додавати додаткові елементи як освітлення, так і опалення, а й відбудовувати те, що мало б бути відбудовано», — сказав Точицький.

Дивіться також: АКМЦ-online: “Роль культури у процесах відновлення Донеччини та Луганщини”

Збереження пам’яток архітектури національного значення

Що стосується збереження великих пам’яток архітектури національного значення, то наразі ведеться робота на міжнародному рівні, щоб згодом можна було б притягнути російського агресора до відповідальності.

«Ми говоримо про ці об’єкти не лише всередині країни, зокрема з нашими урядовцями. Ми ставимо питання про те, щоб величезні пам’ятки архітектури, історія яких тягнеться тисячоріччя, були важливим об’єктом в описі ЮНЕСКО. Це непростий процес, але Софія Київська або Лавра вже занесені. Це дасть нам можливість говорити про це не тільки в рамках міжнародних інституцій, а й змусити ворога нести потім відповідальність, включаючи кримінальну за всі пошкодження, що були завдані протягом 10 років», — додав посадовець.

Станом на початок 2025 року, за його словами, в Україні знищено або пошкоджено понад 2 250 культурних інституцій різного рівня. Також відомо про понад 1 700 000 вкрадених росіянами артефактів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика