Покровська міська ОТГ – це перша об’єднана тергромада у Дніпропетровській області, що утворилася у листопаді 2018 року шляхом приєднання менших населених пунктів до міста обласного значення. До міста Покров було приєднано Шолоховську сільську раду, до складу якої входять села Шолохове, Улянівка, Миронівка. Таким чином була створена Покровська міська об’єднана територіальна громада. Про досягнення та проблеми, з якими зіткнулися першопрохідці, розповіла Ганна Відяєва, керуюча справами виконавчого комітету Покровської міської ради.
«На розвиток Шолоховської сільської ради через державний бюджет ми отримали допомогу на розвиток інфраструктури – дві дороги: міжквартальна, у місті та головна дорога у Шолохове», – розповідає Ганна Відяєва.
Серед позитивних змін, які відчули мешканці населених пунктів Шолоховської сільської ради: покіс трави, якого раніше не було; зимою дороги приєднаних територій стабільно очищалися від снігу та ожеледі; благоустрій територій населених пунктів; інвентаризація землі; забезпечення достатньою кількістю контейнерів; регулярний вивіз сміття.
«Питання з подачею води – серйозна проблема. На сьогодні вони отримують подачу технічної води тричі на тиждень, поки що. Наразі ми доопрацьовуємо проектну документацію по розпочатому раніше, але незавершеному будівництву водогону – за допомогою міськводоканалу проведемо до села питну воду», – продовжує розповідь про життя нової міської ОТГ Ганна Відяєва.
В найближчих планах: налагодження освітлення вздовж вулиць та провулків; осучаснення трьох клубів.
«Восени 2018 року ми об’єдналися. Для села це позитивно, а для нас, як для міста – ефективно. Вже на практиці зрозуміли чим живе село, які є недопрацювання та недоліки. Саме зараз ми працюємо над вирівнюванням ситуації», – пояснює Ганна Відяєва.
Одна з найголовніших проблем, з якими зіткнулися в Покровській міській ОТГ те, що міста, кі вирішують об’єднати навколо себе територіальну громаду, потрапляють у законодавчу колізію – розрахунки субвенції, що має надходити на села міської ОТГ рахуються за міськими тарифами, в той час, як на сільську територію логіка утворення тарифів інша. Таким чином, законодавчо прописані правила тарифікації субвенції для міських ОТГ не покращують, а погіршують ситуацію по розвитку приєднаних сільських територій, обмежують спектр можливостей міста якісно надавати послуги приєднаним територіям.
В Покровській міській ОТГ, вбачають вирішення проблеми через відповідне вдосконалення законодавчої бази. В інакшому випадку утворення громад навколо міст обласного значення стає невигідною кампанією, що суперечить головним покликанням реформи децентралізації – розвитку територій, прозорості та справедливості, вважають у Покрові.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!