Міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому


6243
1 коментар

Транспорт у Краматорську

Відтепер міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому. Це буде мало не революція – нова схема руху громадського транспорту суттєво змінює звичні маршрути тролейбусів і автобусів. Стане набагато менше маршруток, їх замінять автобуси середньої місткості. Загалом кількість одиниць транспорту зменшиться, але перевозитимуть вони більше пасажирів. Таким чином вирішуються одразу два питання: екології і рентабельності пасажироперевезень.

Міський транспорт у Краматорську: що зміниться

Наприклад, перестане ходити популярна маршрутка № 10 приватного перевізника. ЇЇ замінить комунальний тролейбус з автономним ходом, який буде рухатися тим самим маршрутом. Також для зручності залишать звичний номер – десятий.

 

Міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому - Фото №1

 

Тролейбусні маршрути № 8-а та 8-б відмінять як нерентабельні. Скасують автобус № 23, його замінить № 29, який з’єднає селище Семенівка зі Старим містом.

Ці та інші нововведення презентували та обговорили на Громадських слуханнях у виконкомі. Проєкт рішення про затвердження нових маршрутів громадського транспорту опублікований на сайті Краматорської міськради.

 

Міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому - Фото №2

Презентація нової транспортної схеми Краматорська на Громадських слуханнях

 

Нову транспортну мережу Краматорська почали розробляти ще пару місяців тому. Попередні наробки не виносили на широкий загал, проте обговорювали у різних фокусних групах.

«Робочий проєкт нової транспортної схеми ми розіслали до територіальних комітетів, старостинських округів по селищах, профкомів крупних підприємств. Запропонували на розгляд депутатам міськради та громадським активістам. У відповідь нам надійшло багато зауважень і пропозицій. Більшість з них ми врахували, а по деякім довелося відмовити. Адже неможна задовольнити усі потреби, доводиться знаходити золоту середину», – розповіла начальниця відділу транспорту, зв’язку та енергетики Олена Бахмєтьєва.

Найбільше суперечок виникло з приводу маршрутів, що з’єднують селища з містом. Пасажиропотік на таких маршрутах зазвичай нерівномірний, тому в часи пік місць пасажирам не вистачає, а вдень машини ходять напівпорожні. За новою схемою намагаються нівелювати ці недоліки.

Так, запроваджено новий маршрут № 33-а від селища Дмитрівка, яке нещодавно увійшло до Краматорської територіальної громади, зі Старим містом. Новий маршрут проходитиме через Шабельківку, за рахунок чого зменшиться інтервал між автобусами.

 

Міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому - Фото №3

 

«У нас великі сподівання на нову схему, яка покращить транспортне сполучення селища Шабельківка з містом. До обговорювання пропозицій виконкому ми долучили широке коло мешканців. Розповсюдили схему в нашій групі у соцмережі, також провели декілька засідань ініціативної групи. Все проходило прозоро, пропозиції людей були максимально враховані», – сказала Світлана Бабакова, староста Шабельківського старостинського округу Краматорської територіальної громади (на фото).

 

Міський транспорт у Краматорську ходитиме по-новому - Фото №4

 

Після обговорення на Громадських слуханнях в проєкт нової транспортної схеми внесуть запропоновані правки, після чого передадуть на затвердження виконавчим комітетом. Засідання щодо міського транспорту у Краматорську відбудеться 17 листопада.

«Ця концепція – не догма. Якщо згодом ми побачимо слабкі місця, будемо вносити корективи. Головне, щоб виконувалися головні цілі транспортної трансформації: задовольнити потреби людей, врахувати економічну складову та покращити екологію», – наголосила Олена Бахмєтьєва.

Читайте також: Велоінфраструктура Краматорська очима велосипедистів: чого прагнуть та що хочуть змінити

Світлана Денисенко

 


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Константин
26 днів тому

А лазурный и ЭМСС как стеденят