Міжмуніципальне співробітництво громад

На базі Могилівської об’єднаної територіальної громади експерти Дніпропетровського ЦРМС провели виїзний семінар з питань організації міжмуніципального співробітництва «Міжмуніципальне співробітництво громад – моделювання співпраці». Як зазначено в офіційному повідомленні Дніпропетровського Центру розвитку муніципального співробітництва, експерти ЦРМС Олена Гладка та Ігор Мамонов презентували переваги та можливості розвитку громад через міжмуніципальні договори, а також провели практикум з укладання договорів ММС. Учасниками семінару стали представники Раївської, Могилівської, Царичанської, Ляшківської, Васильківської, Іларіонівської та Піщанської ОТГ.

«Мета цього семінару краще ознайомити громади з перевагами міжмуніципального співробітництва. Керівники мають бути готові до співпраці з сусідами для реалізації спільних проектів», – розповідає Олена Гладка.

На разі в Дніпропетровській області вже зареєстровані 6 договорів ММС.

«За рахунок міжмуніципального співробітництва можна економити гроші в багатьох ОТГ через налагодження взаємодії. ММС – це можливість надавати більше послуг, вищої якості і часто навіть меншою ціною. Ну і це змога реалізовувати масштабніші проекти. На цьому семінарі відбулось цікаве поєднання тематики співробітництва громад та створення сільськогосподарських кооперативів. Дві теми поєднані тим, що наголошують на об’єднанні зусиль, яке надає свої плоди. Одна з них діє у сфері бізнесу (с\г кооперативи), а інша – у місцевому самоврядуванні. Подолання роз’єднаності – важливий напрямок зусиль місцевої еліти», – розповідає Ігор Мамонов.

Під час семінару голова сільськогосподарського кооперативу «Перший Ягідний» Андрій Оселедець презентував можливості розвитку кооперативу на основі угоди про міжмуніципальне співробітництво.

Поєднання ММС та кооперативного руху потребує внутрішнього розвитку кожного із них, від чого за умов їх нерозвиненості поки що іде важко. Деякі шляхи такого поєднання були проговорені на семінарі.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies