Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови

150389
коментарі відсутні

Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови

Третій рік поспіль міжнародна конференція з відновлення України «Ukraine Recovery Conference» (URC) збирає делегатів різних країн: політиків, представників бізнесу, органів місцевого самоврядування, громадськості. Мета заходу – пошук можливостей, інвестицій, необхідних для усунення руйнівних наслідків, які принесли дії країни-агресора. URC стала продовженням щорічної міжнародної конференції з реформ в Україні, яку проводили у різних містах з 2017 до 2022 року. 

Лугано, Лондон, Берлін

Конференція у Лугано 2022 року зібрала представників понад 40 держав, а також понад 20 міжнародних організацій. Під час заходу Україна презентувала план відновлення, а також принципи, за якими відбудовуватимуть країну. Необхідний бюджет – 750 млрд дол. Національний план складається з 15 програм. Вони розраховані, аби задовольнити потреби нашої країни у воєнний і післявоєнний періоди. Крім цього, у Лугано озвучили сім ключових принципів відновлення України:

  • партнерство з міжнародною спільнотою;
  • спрямованість на реформи;
  • прозорість, підзвітність і верховенство права; 
  • демократична або громадська участь; 
  • залученість багатьох зацікавлених сторін; 
  • рівність й інклюзивність;
  • сталий розвиток.

Представники українського уряду вперше озвучили ідею про залучення до відновлення російських активів, які були заморожені в багатьох країнах. Тоді цю ініціативу не схвалили. У підсумковій декларації було багато слів про всебічну підтримку, але не було конкретних цифр. Також учасники оголосили про створення Коаліції відбудови України за ініціативи Європейського союзу. 

Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови - Фото №1

У конференції в Лондоні 2023 року взяли участь політичні лідери 59 країн, представники 32 міжнародних організацій, понад 500 компаній та 130 організацій громадянського суспільства. На відміну від попереднього заходу, де зробили загальну оцінку втрат, у Лондоні вирішили зосередитися на мобілізації міжнародної підтримки. Під час конференції представники України презентували запуск системи «DREAM» – діджитал платформи з відновлення. Партнери ж пообіцяли підтримати Україну на коротко- і середньострокову перспективу у сумі близько 60 млрд дол.

Цьогоріч відбулась третя міжнародна конференція щодо відновлення України. Понад дві тисячі учасників із 60 країн світу зібрались у Берліні. Ключовою темою стала реалізація проєктів швидкого відновлення та створення привабливих умов для бізнесу та приватних інвестицій. Також говорили і про активне залучення громадськості до процесів відбудови. Загалом уклали понад 110 міжнародних договорів на загальну суму у 16 млрд євро. Угоди стосувались проєктів в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури.

Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови - Фото №2

На URC2024 Донеччину представили дві громади

Під час конференції у Берліні вперше за три роки українські громади мали можливість презентувати свої проєкти. Загалом це зробили 80 ТГ. Донеччину представили дві громади – Маріупольська та Покровська. 

У Маріупольській ТГ презентували такі пріоритетні проекти: 

  • будівництво нового соціального житла для ВПО з Маріуполя;
  • започаткування проєкту «Школа відновлення України» з підготовки менеджерів з відновлення для постраждалих від війни регіонів;
  • розвиток загальнодержавної мережі центрів комплексної підтримки та допомоги ВПО «Я – Маріуполь».

Покровська громада представила свої проєкти:

  • забезпечення житлом ВПО;
  • реконструкція головного корпусу клінічної лікарні інтенсивного лікування;
  • реконструкція одного з корпусів клінічної лікарні інтенсивного лікування під дитячий педіатричний центр;
  • капітальний ремонт пошкодженого внаслідок збройної агресії багатоповерхового будинку. 

На міжнародній конференції у Берліні був присутній консультант та експерт з відновлення і розвитку громад Артем Вівдич. За його словами, європейці і зараз застосовують фразу «після війни», коли мова йде про відбудову, але міжнародні партнери досить добре розуміють, що відновлювати Україну необхідно вже сьогодні. Це вимагає від нашої держави певних кроків.

«Ми маємо розробити амбітну стратегію повернення українців, поступово її реалізовувати, починаючи з захисту та збереження нашого людського потенціалу. Додам, що мій головний висновок після всіх зустрічей на конференції – не чекати, а готуватися вже зараз. Йдеться не тільки про складання якихось документів, необхідних, важливих, стратегічних, а й про конкретні проєкти в громадах, які можна презентувати донорам або інвесторам», – розповів консультант та експерт з відновлення і розвитку громад Артем Вівдич.

Наступну конференцію URC2025 запропонували провести в Італії. У майбутньому заході планують взяти участь представники з 77 країн світу.

Марина Романцова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика