Мобілізація медиків та контракти для осіб віком 60+: деталі
В Україні хочуть надати можливість громадянам старше 60 років проходити військову службу за контрактом. Крім того, деякі українські медики, можливо, втратять відстрочку від мобілізації: МОЗ вже працює над складанням відповідних списків.
Контракти для осіб віком 60+
Сьогодні, 30 квітня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13229, який надасть право громадянам віком 60+ добровільно підписувати контракти для проходження військової служби.
Про це повідомив один з ініціаторів – Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Костенко зазначив, що багато мотивованих і досвідчених людей хочуть бути корисними під час війни, але чинне законодавство наразі не дає їм такої можливості. Новий законопроєкт пропонує дозволити особам 60 років і старше добровільно укладати річні контракти на період воєнного стану. Для цього потрібна буде згода командира частини, а для офіцерів – також схвалення Генерального штабу ЗСУ.
Він наголосив, що використання потенціалу всіх, хто готовий боротися за перемогу, є важливим кроком, і подякував колегам-депутатам, Міністерству оборони, Генштабу та громадським активістам за участь у розробці цієї ініціативи.
Нагадаємо, що раніше в Україні запустили контракт на рік для молоді 18—24 років: які умови та бригади
Мобілізація медиків
Незабаром деякі українські медики, можливо, втратять відстрочку від мобілізації. МОЗ працює над складанням відповідних списків на запит від Міноборони та Командування Медичних сил ЗСУ про розбронювання окремих медичних працівників, яких потребує армія.
Про це повідомлено на офіційному сайті міністерства.
Зазначається, що керівники медзакладів подаватимуть заявки на розбронювання через «Дію». Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних Сил чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби. При мобілізації укладатимуть контракти строком на один рік. Сам процес планують організувати так, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів.
Раніше уряд затвердив 100% бронювання для медичних працівників, що працюють у державних і комунальних установах, включаючи центри громадського здоров’я, судово-медичну й психіатричну експертизи, а також центри крові, за умови, що їхнє основне місце роботи знаходиться в цих установах.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!