Соледар, Авдіївка, Лиман та Святогірськ доєдналися до проєкту «Smart місто в малих громадах Донеччини». Завдяки зручному мобільному додатку мешканці цих міст можуть отримувати оперативну інформацію про актуальні місцеві події та комунікувати з місцевою владою. Раніше переваги застосунку «Smart місто» оцінили жителі Слов’янська, Дружківки, Вугледара та Торецька.
Як часто ми дізнаємось про важливі події, коли вони вже відбулися, а ми до них не встигли підготуватись. Наприклад, у частині міста раптово вимкнули світло або воду. Мешканці до цього були зовсім не готові, хоча попередження було розміщено на сайті місцевої ради. Але хто заходить на цей сайт щогодини, щоб бути у курсі подій?
Ось для таких випадків і розроблений додаток «Smart місто». Окрім своєчасних сповіщень додаток містить ще кілька корисних функцій, які вже оцінили жителі тих громад, де працює застосунок.
Можливості додатку «Smart місто»
Мобільний застосунок допомагає оперативно отримувати повну інформацію про всі важливі події у громаді – починаючи від проведення планових ремонтних робіт, які можуть призвести до відключення водопостачання чи електропостачання в певній частині міста, закінчуючи загальноміськими заходами на кшталт свят чи спортивних змагань.
Що важливо, додаток є безкоштовним, і для нього не потрібна авторизація. Тобто користувач ніде не залишає свої персональні дані.
Додаток містить такі основні розділи:
- Сповіщення – надання мешканцям громади повної та оперативної інформації від місцевої влади, а також від комунальних та соціальних служб.
- Комунікація з місцевою владою – можливість надсилати запити на отримання публічної інформації, підтримувати петиції, подавати зауваження та пропозиції.
- Корисні контакти – наявність контактної інформації всіх екстрених і міських служб та установ міста.
Зовні додаток дуже схожий на державний застосунок «Дія». Адже дизайн був розроблений у Міністерстві цифрової трансформації, оскільки «Smart місто» допомагає просувати у невеличких громадах національну політику «Держава у смартфоні».
Перші відгуки про «Smart місто»
Минув лише місяць, як мешканці Авдіївки, Соледару, Лиману та Святогірська почали користуватися мобільним застосунком «Smart місто». За цей час додаток завантажили понад 2500 людей, а кількість переглядів оповіщень досягає позначки у 50 тисяч. Про це повідомляє громадська організація «Центр громадянських ініціатив «Донбас», яка реалізує проєкт. Цікаво, що кожна громада знаходить свої переваги застосунку.
Авдіївка
У прифронтовому місті надзвичайно важливо своєчасно доносити інформацію мешканцям. Це не тільки повідомлення про режим роботи комунальних закладів, розклад руху міського транспорту чи проведення ремонтних робіт. Це, в першу чергу, турбота про безпеку жителів і зниження рівня тривожності у суспільстві.
«Мешканці Авдіївської громади тепер завжди мають оперативну інформацію про життєдіяльність міста. Кожен може планувати свій день чи підготуватись завчасно до якихось подій. Про будь-які заплановані чи незаплановані заходи ми маємо змогу терміново сповістити мешканців громади», – повідомив Сергій Легенький, заступник керівника Авдіївської ВЦА.
Лиман
Для великої Лиманської громади застосунок «Smart місто» – це інструмент об’єднання та взаємопідтримки. Зараз у громаді проживають понад 65 тисяч мешканців, а її територія має понад 1200 квадратних кілометрів.
«Після створення Лиманської територіальної громади не було жодного інструменту, який би дозволяв оперативно та ефективно взаємодіяти. Завдяки додатку «Smart місто» ми маємо єдиний канал для комунікації», – зазначив Олександр Журавльов, Лиманський міський голова.
Мешканка Лиману, директорка молодіжного центру «Вайб» Катерина Каменюк відзначила кілька моментів, які сподобалися саме їй. Це зручний інтерфейс, можливість пристосувати додаток для себе, обравши певний район або категорію сповіщення, а також наявність зворотного зв’язку.
«Це круто, що можна написати свої зауваження, побажання, вказати на помилку – адміністратор терміново відповість на звернення», – додала Катерина Каменюк.
Соледар
Із впровадженням застосунку «Smart місто» Соледарська територіальна громада отримала сучасний та єдиний канал комунікації. Після об’єднання громада стала фактично вдвічі більше – до самого Соледару з приблизно десятьма тисячами населення доєдналися ще дев’ять селищних рад.
Використання онлайн-інструменту, зокрема, дозволить проводити опитування мешканців. Наприклад, щодо використання земельних ділянок, які є спільними для різних старостатів.
Святогірськ
А ось для користувачів Святогірської громади у додатку «Smart місто» поки що не вистачає необхідної інформації. «Це великий прорив, що у Святогірську запрацював такий мобільний застосунок. Громадськість зі свого боку зробила все можливе, аби в громаді запускалися діджитал-інструменти, аби кожен міг вчасно отримувати сповіщення про важливі події в місті. Тепер повинна проявити себе влада, щоб у застосунку було більше інформації, щоби мешканці могли оперативно отримувати інформацію», – зазначає мешканка міста Наталія Киркач.
Читайте також: Місто у смартфоні – в Донецькій області запроваджено багато корисних сервісів
Завантажити додаток «Smart місто» можна за посиланням:
для Android: http://play.google.com/store/apps/details…
для iOS: itunes.apple.com/ua/app/id1502810692
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!