МОН та ЮНІСЕФ розробляють практикум із мінної безпеки
Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розробляють практикум із мінної безпеки для школярів. Для вчителів підготують онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різного віку.
Як зазначили у пресслужбі МОН, наразі потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети є приблизно 30% території України. За даними моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, станом на 30 липня від мін та інших вибухонебезпечних предметів уже постраждали 100 дітей.
Практикум із мінної безпеки для школярів допоможе дітям знати правила, які зберігають життя та здоров’я.
Онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різного віку стане корисним посібником для вчителів. Вже зараз вони можуть користуватися посібником із детальними планами та презентаціями для уроків із мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої шкіл.
Читайте також: 10 корисних додатків під час війни: зв’язок з рідними, ліки, допомога, міни і товари з рф
Правила мінної безпеки для дітей різного віку
У співпраці із дитячими психологами та експертами в мінній просвіті ЮНІСЕФ розробив інтерактивні матеріали, які легко та доступно пояснюють дітям правила безпечної поведінки на територіях, що можуть бути забруднені мінами.
Серед них:
- ▪️ інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
- ▪️ серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
- ▪️ брошура із завданнями від суперкоманди Інфорсів для підлітків;
- ▪️ загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
- ▪️ мультики для дітей («Безпечні канікули» — для дітей віком 3—10 років, «Суперкоманда проти мін» — для дітей віком 8—16 років, «Пес Патрон» — для дітей віком 4—16 років);
- ▪️ відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
- ▪️ інформаційні постери та ігри.
Всі матеріали вже можна завантажити на вебсайті Все про мінну безпеку , який створили у лютому 2023 року, та в бібліотеці корисних матеріалів Спільнотека і вивчати з дитиною вдома чи з учнями на уроках.
Читайте також: В українських школах запроваджують нову форму навчання
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!