Мовне волонтерство

3833
коментарі відсутні

Мовне волонтерство

Восени 2018 року у Покрові (Дніпропетровська область) було покладено початок мовному волонтерству. Як повідомила прес-служба міського голови Покрову, з пропозицією інтегрувати німецьку, стерши вікові кордони, вийшов в.о. начальника відділу молоді та спорту виконкому Артем Столяр – випускник ліцею, який навчався у Німеччині, має досвід міжнародного волонтерства.

Рік тому Артем повернувся до Покрову, хоча мав пропозиції залишитися у мегаполісах. До цього спонукали разючі зміни, що відбулися у місті, бажання бути причетним до перетворень. Його починання одразу підтримав міський голова Олександр Шаповал. Безкоштовні мовні курси стартували у медіатеці СЗШ№6, зібрали бажаючих відкривати нові горизонти. Перша  група успішно подолала лінгвістичні бар’єри, перевіривши знання на практиці. Екзамен на знання німецької   вирішили складати у Берліні, вирушивши у подорож до Німеччини.

Берлін –  студентське місто, поміж іншим, близько 9 тисяч наших співвітчизників вже обрали виші Німеччини. Як це, навчатися у Берліні чи Мюнхені? Запитання було одним з головних, які ставила перед собою делегація Покрова. Керівник групи, Артем Столяр, потурбувався про те, аби інформацію отримали з перших вуст. Попереднє тривале листування відкрило  двері до відомих вузів Берліна – Технічного, легендарного Гумбольдтського, де навчався Ейнштейн,  і одного з найпопулярніших – Вільного.

Мовне волонтерство - Фото №1

Покровчан зустрічали провідні викладачі, українські діти розповідали про Україну й Покров, німці – про навчання у вузах зі світовим ім’ям. Розмова починалася з історії вузу, структури й напрямків, при цьому професура не обходила моментів, які, зазвичай, намагаються приховати – конкуренції між вишами, відмінностей та слабких сторін.

Університети Німеччини поділяються на класичні та прикладних наук, мають вільну систему відвідування. Для вступу треба  володіти німецькою мовою на рівні С1, це обов’язкова умова, та відповідного рівня англійською для навчання на англійській мові. Німці не схвалюють отримання другої вищої  освіти, вважають, що треба вдосконалюватися в одному напрямку. Тож в українців з дипломом менше  шансів для навчання. А от ті, хто прагне після бакалаврської програми отримати магістра вже в Німеччині, можуть сміливо спробувати свої сили.

Освіта в Німеччині безкоштовна, за винятком адміністративних внесків 300-350 €, вони сплачуються кожного семестру, включають у себе проїзний квиток та бібліотечні абонементи. Іноземцям необхідно мати й  банківський рахунок з відповідною сумою, який гарантує їхню платоспроможність на час навчання. Складніше з проживанням, гуртожитки регламентовані, тож студенти самотужки вирішують питання з житлом.

Мовне волонтерство - Фото №2

Проте, це не зупиняє тих, хто прагне навчатися у Німеччині. Викладачі запрошували покровчан поповнювати студентські лави, провели цікаві екскурсії закладами, зазначали, що вже незабаром у них вивчатимуть українську, а Технічний університет навіть організував практичні заняття.

У стародавньому місті  Фюрстенвальде, у молодіжному центрі, покровчани зустрічалися з однолітками. Цей осередок існує у Фюрстенвальде  не перший рік, в ньому працюють волонтери з усієї Європи, свого часу саме  тут волонтерив і Артем Столяр. На рахунку команди десятки цікавих освітніх міжнародних проектів, про які йшла мова. Покровчани мали чудову нагоду дізнатися, чим живе молодь Німеччини. Спілкувалися, розповідали про Україну, своє рідне місто, разом готували борщ та вибудовували перспективи подальшого співробітництва.

Покровчанам пощастило відвідати всі ці унікальні місця легендарного міста (Берлінська стіна, Олександр-плац з монументальними Бранденбурзькими воротами, Бундестаг, меморіал жертвам Холокосту, університет Гумбольдта, тощо), побувати у Берлінському зоопарку і цілий день провести у Потсдамі, колишній літній резиденції прусського короля Фрідріха II – замку Сансусі.

Мовне волонтерство - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика