Мови, IT, дизайн, медицина: для українців відкрили доступ до безплатних онлайн-курсів
Через повномасштабну війну в країні багато українців залишилися без роботи та будь-якого заробітку. Влаштуватися за фахом у містах, куди переїхали переселенці в пошуках тиші, вдається не завжди…
Саме тому протягом місяця від самого початку війни багато компаній надали можливість безплатно слухати лекції та проходити онлайн-курси з різних напрямків. У вільному доступі українці можуть вивчати іноземні мови, навчатися дизайну, малюванню, конструюванню одягу, опановувати навички домедичної допомоги.
Безплатні курси вивчення іноземних мов
Безліч шкіл відкрили вільний доступ для навчання як дітей, так і дорослих. Відкриті онлайн-курси з німецької, англійської, польської та інших мов.
Англійська мова для дітей від 4 років
Безплатні уроки для маленьких українців пропонує Міжнародна онлайн-школа All Right. Вона спеціалізується на викладанні англійської мови для дітей від 4 років у 18 країнах світу. За спеціальною методикою малеча під час занять вивчатиме алфавіт, навчиться рахувати, буде дивитися короткі повчальні казки, малювати та розфарбовувати, виконувати різноманітні вправи.
Протягом квітня заняття проходитимуть протягом двічі на тиждень (вівторок і четвер) на YouTube-каналі All Right. Деталі можна дізнатися за посиланням.
Іноземні мови для всіх
- Lingo Hut(понад 45 мов, 125 уроків вивчення корисної лексики без попередніх знань).
- Busuu(дарує 90 днів преміум-підписки для вивчення всіх 12 доступних на сервісі мов).
- DuoLingo(безстроковий доступ до англійської мови у додатку).
- Polyglot (15 мов, кожен курс містить 100 відео-уроків).
- LingQ(у преміум-аккаунті доступно 24 мови).
- UTalk(понад 100 мов, у кожній з них понад 60 тем, при цьому на вивчення однієї мови потрібно приблизно 180 годин).
- Lingvø Studija(чеська та словацька мови у відео-уроках з українськими субтитрами).
- Obywatelki(курси польської мови для біженців з України різного віку, для реєстрації треба направити свої дані на емейл obywatelki@cjo.pl).
- Eduárd Baloga(відео-уроки з вивчення угорської мови з українським вчителем).
- Tutlo(онлайн-заняття з польської та англійської для дітей і дорослих. Уроки проходять у формі інтерактивних вебінарів із лекторами).
- Goete Institut (відео-уроки для вивчення німецької мови).
Конструювання одягу та 3D-дизайну
PUSHKA School: школа дизайну відкриває доступ до своїх курсів для всіх українців і навчить конструюванню одягу та 3D-дизайну.
Безплатно приєднатися до економ-курсів українці можуть до 15 квітня, написавши в особисті повідомлення школи кодове слово «Паляниця». Ідеться про такі курси, як: «Clo3D: Базовий курс», «Конструювання: Повне Занурення» та «Дизайн-Конструювання Одягу».
Курси дизайну
Безплатний доступ до всіх курсів дизайну пропонує українцям і платформа Creative Practice. Серед них:
- «Основи дизайну»
- «Графічний дизайн. Композиція»
- «Основи вебдизайну»
- «UX/UI. Проєктування та дизайн інтерфейсів»
- «Робота з Photoshop»
- «Робота з Figma»
- «Робота з After Effects»
- «Робота з Illustrator»
Для отримання доступу потрібно зареєструватись за посиланням.
Журналістика, реклама, IT
- Платформа Prometheus відкрила безоплатний курс «Інформаційні війни». Він пояснює що таке інформаційна війна, допомагає вивчити специфіку феномену інформаційних війн, розповідає про особливості війн, які ведуться з використанням «інформаційної зброї».
- Курс «Верифікація в Інтернеті» від ВУМ online дасть змогу зрозуміти, як розпізнавати фейки за допомогою онлайн-інструментів.
- Школа вебаналітики Андрія Осипова надала доступ до курсу «Аналіз даних у Google Analytics». Тут українці навчаться готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.
- На майданчику «Креативна практика» є безплатний доступ до курсів з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів. Тут також можна переглянути майстер-класи та лекції.
- В онлайн-школі IT-компанії Boosta — Boosta Academy можна опанувати одну з digital-професій: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Для отримання доступу потрібно заповнити Google-форму.
- Освітній проєкт ITVDN надав доступ до курсу з програмування, де можна також знайти безплатні вебінари на ІТ-теми.
«Основи проєктного менеджменту»
Автором курсу проєктного менеджмента є project-менеджер Андрій Осипенко. Безплатний курс від IT-школи REDCAMP допоможе опанувати основи та поглибити знання в проєктному менеджменті. Курс представлений у відеолекціях, які триватимуть 1-1,5 години. Під час занять спікери розкажуть про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту.
Окрім того, інтерактивна платформа «Кампстер» пропонує безплатний доступ до 22 курсів з програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу та інших дисциплін.
Курси домедичної допомоги
TacticMedAid створили центр навчання домедичної допомоги. Завдяки отриманим тут знанням кожен українець може врятувати своє або життя іншої людини під час війни, адже переважна більшість смертей настає саме через неможливість швидко направити поранену людину до лікарні.
На курсах домедичної допомоги, тактичної медицини від TacticMedAid можна дізнатися про надання допомоги у різних випадках, як врятувати життя пораненим та що робити до приїзду лікарів. Навчатися можна по відео-лекціям за посиланням. Як довідник для надання першої домедичної допомоги можна використовувати й довідник TacticMedAid_bot .
Корисне для лікарів
На платформі UpToDate можна знайти безліч інструкцій і порад для лікарів усіх напрямків. Тепер вони безплатні для українців. Вони будуть цікаві тим, хто прагне вдосконалити свої знання або розпочати шлях у медицині.
Онлайн-уроки з малювання
Засновниця проєкту «Вікно і олівці» Марина Попова у своєму Telegram-каналі допомагає українцям відкрити у собі художника. Щодня у вільному доступі з’являються інструкції, як намалювати ту чи іншу картину. Вона також проводить онлайн-зустрічі, під час яких детально показує процес створення малюнку.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Дякуємо за можливість безкоштовно навчатись.