Мистецтво проти рашистів: громадська організація зі Старобільська в евакуації збирає на дрон для військових

20612
коментарі відсутні

Мистецтво проти рашистів: громадська організація зі Старобільська в евакуації збирає на дрон для військових

Громадська організація «Центр спільного розвитку «Дієва громада» зі Старобільська в евакуації влаштувала у Сваляві «Арттерапевтичну резиденцію «Аура міста». Цьогоріч у ній взяли участь 5 художників та художниць, більшість з них – з прифронтових та тимчасово окупованих населених пунктів. 


Фіналом «Аури міста» стала виставка, а вже поза резиденцією відбувся аукціон. На гроші, які отримали від продажу картин, у «Дієвій громаді» планують купити дрон для військових. Загалом зібрали 68 робіт: половина з них резидентів, інша – від художників, які безоплатно передали свої картини на аукціон.

 

Збирають на «очі» для військових

 

Свалява – місто розташоване у Закарпатській області, яке відоме своєю мінеральної водою. Саме сюди після повномасштабного вторгнення та тимчасової окупації Старобільська переїхала команда громадської організації  «Центр спільного розвитку «Дієва громада». У Сваляві цього року відбулася четверта «Арттерапевтична резиденція «Аура міста». Підтримали проєкт представники Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Цьогорічна програма отримала назву «Евакуйовані». Більше про артрезиденцію можна прочитати тут.

Цьогорічну «Ауру міста» завершила виставка робіт митців у Сваляві. Керівниця ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» Оксана Очкурова каже, що перед командою постало питання, що робити з картинами. Представники організації нині є переселенцями, дехто з них двічі, як наприклад, Оксана. До повномасштабного вторгнення у Старобільську після закінчення минулих резиденцій картини збирали, оскільки планували відкрити галерею чи іншу художню атракцію, аби зробити місто більш привабливим для туристів. Нині ж не мають місця для зберігання, тож вирішили: нехай картини послугують іншим людям, які готові допомогти ЗСУ. Поза проєктом команда «Дієвої громади» вирішила провести аукціон, аби зібрати кошти на підтримку військових. 

Загалом було 68 робіт: 34 з них від резидентів, а інші від художників, які безоплатно передали свої картини на продаж. Найвища ціна картини, яка пішла з молотка, склала 8 тис грн.

“Плануємо кошти витратити на покупку дрона. Якщо нам вдасться назбирати 250 тис грн, то це буде дрон з тепловізором – це ті очі, які як раз потрібні нашим Збройним силам та допоможуть зберігати їхні життя і дізнаватися про розташування ворога на тих об’єктах, де вони зараз перебувають», – розповіла Оксана. 

Військові, для яких планують купити дрон, нині стоять на захисті Луганщини.

«Це наші земляки, які ще з 2014 року захищали Луганську область, а зараз з 24 лютого стали на захист території та наших людей. Ми їм неодноразово допомагали різними речами: купували рації, одяг та інше, що замовляли», – зазначає керівниця «Дієвої громади».

 

Намагаються наблизити перемогу

 

Для аукціону свої картини передали художники з різних куточків Україні. Серед них й ті, хто брав участь у резиденціях протягом 3 останніх років.

«У нас були художники, які брали участь у нашій резиденції. Це – Сергій Захаров, художник з Донецька, який свого часу у 2014 році перебував у полоні в так званій «ДНР» в «Ізоляції». Потім, коли він зміг вибратися з полону, переїхав до Києва, брав участь у нашій резиденції. Нині художник задонатив свою роботу. У нас був Дмитро Коломоєць  – митець, який брав участь в АТО і зараз продовжує боронити країну. Він надав свої художні шеврони, які всі розійшлися. Люди різні, картини дуже різні. Цікаво те, що художники зазвичай хочуть отримати за продаж робіт свій відсоток, а тут вони абсолютно безкоштовно все надали, без відсотків», – зазначає Оксана Очкурова. 

 

Мистецтво проти рашистів: громадська організація зі Старобільська в евакуації збирає на дрон для військових - Фото №1

 

Свої зв’язки задіяла і кураторка цьогорічної артрезиденції «Аура міста», художниця з Львівщини Олена Каїнська, яка також контактувала з митцями.  

«Я з кожним з них розмовляла, дякувала за те, що погодилися. Люди кажуть,  – мало що можуть зробити, але хоча б таким чином їм хочеться допомогти і наблизити нашу перемогу», – говорить керівниця ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» Оксана Очкурова

Аукціон проходив у змішаному форматі. Публічна частина відбулася 3 грудня. Після був тиждень «тихого» аукціону. Під час нього людина, яка вподобала роботу, могла на аркуші написати свою ставку і номер телефону. Якщо ніхто не перебивав ціну, то організатори зв’язувалися з покупцем. 

 

Мистецтво проти рашистів: громадська організація зі Старобільська в евакуації збирає на дрон для військових - Фото №2

 

Нині виставку переформатували і зробили з трьох один галерейний зал, оскільки почали видавати продані картини. Для експозиції та аукціону приміщення безоплатно надали представники благодійного фонду «Сім’ї Кошеля». Також вони допомогли з організацією. Якби не продали половину картин, то виставку показали б в Ужгороді та Львові, зізнається Оксана. 

Також продають календарі та портрети у форматі А3 з переселенками. Кожна світлина зроблена у стилі епохи Відродження. На відміну від картин, ціна на портрети та календарі фіксована. Також можна задонатити і без покупки робіт. Реквізити можна знайти тут

У майбутньому «Дієва громада» планує продовжувати влаштовувати пленери чи творчі вікенди для художників. Таку ініціативу хочуть втілити вже цієї зими, коли випаде більше снігу. Нині «Дієва громада» разом із партнерами благодійним фондом «Сім’ї Кошеля» думають над формою своєї ініціативи.

Ірина Мартинова

Джерело фото – ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада»

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика