На Дніпропетровщині планують український етно-фест

2752
коментарі відсутні

На Дніпропетровщині планують український етно-фест

Восени у мешканців області буде нагода долучитися до національної культурної спадщини. На Дніпропетровщині пройде етнічний фест. Як ще в області популяризувати українську мову, обговорили учасники круглого столу в ДніпроОДА.

«Для відродження національної самосвідомості необхідно всіляко популяризувати українську мову та культуру, – сказала учасниця зустрічі, голова громадської організації «Сузір’я Мальв» Кристина Головачова. – Цьогоріч вирішили провести в області фестиваль української культури».

Етно-фест презентуватиме українські музичні гурти, танцювальні колективи. Там будуть і національні смаколики, і сувеніри. Його планують на осінь, коли люди повернуться з відпусток, додала Кристина Головачова.

«Українська мова стає все більш популярною в нашому регіоні. Так, серед інших областей України Дніпропетровщина – на 2-му місці за кількістю статей, написаних для Вікіпедії державною мовою», – зазначила організатор зустрічі, голова громадської організації «Український Культурний Центр» Ляля Євтушенко.

Щоб українську могли вивчити якомога більше мешканців області, планують організувати безкоштовні курси – на базі Дніпровської академії неперервної освіти.

«Збираємося також запустити на обласних телеканалах серію відеороликів з історіями про відомих земляків, які перейшли на спілкування українською, – розповіла Ляля Євтушенко. – Важливо донести образ успішного українця-сучасника до молодих людей, щоб вони пишалися і своїм походженням, і рідною мовою та культурою».

Круглий стіл «Реалізація державної мовної політики у Дніпропетровській області» пройшов за участю правозахисників, філологів, істориків, духовенства, підприємців та громадських активістів.

Учасники круглого столу «З питань реалізації державної мовної політики в Дніпропетровській області» прийняли рішення надати пропозиції до органів місцевого самоврядування всіх рівнів Дніпропетровської області та до Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Серед них:

– Запровадити масові заходи з вивчення української мови для всіх бажаючих мешканців міста та області на базі Дніпровської академії неперервної освіти.

– Організувати мовні клуби. Стимулювати керівників підприємств всіх форм власності до створення подібних курсів та мовних клубів на підприємствах.

– Запровадити премію за розвиток української мови серед викладачів, вчителів, вихователів закладів освіти всіх рівнів.

– Організовувати масові заходи, що будуть популяризувати українську мову та культуру.

– Розробити та запровадити проект «Історії відомих дніпровців, які перейшли на українську мову спілкування в усіх сферах суспільного життя».

2018-й в області оголошено Роком державної мови.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика