На Донеччині може прискоритися процес децентралізації

Відтепер громади зможуть приєднуватися до міст обласного значення та утворювати ОТГ без зайвих бюрократичних перепон. Важливе рішення, яке активізує процес децентралізації, прийняли 3 квітня депутати Верховної Ради, коли підтримали в другому читанні та в цілому довгоочікуваний законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

Закон дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення, що значно пришвидшить темпи реформи в Донецькій області. В цьому впевнена команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

«У нашому регіоні єдиним містом обласного значення, яке утворило об’єднану громаду, став Лиман. Це відбулось у 2015 році. Пізніше Центрвиборчком не дозволяв проводити перші вибори, вимагаючи змін адміністративно-територіального устрою. Через прогалини в законодавстві процес децентралізації в містах обласного значення загальмував», – зазначив Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

На підконтрольній частині Донецької області 14 таких міст. Частина з них ймовірно скористається новим законом, щоб утворити громаду. Це можуть бути Вугледар, Бахмут, Маріуполь, Слов’янськ. Прийнятий закон дозволить містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур.

«Коли до міста з населенням в 200 тисяч людей приєднується декілька сіл, в яких проживають, припустимо, 5 тисяч мешканців, постає питання економічної доцільності проведення виборів та витрат на це. Прийнятий Верховною радою закон дозволяє об’єднуватися навколо міст обласного значення без виборів», – додав радник з питань децентралізації.

Саме заборона Центральної виборчої комісії на проведення перших виборів без обов’язкової, на думку ЦВК, зміни межі районів, привела до того, що великі міста залишилися поза процесом об’єднання громад. Там відпала мотивація до об’єднання і через позицію ЦВК, і через те, що голови міст, які тільки-но перемогли на виборах, не хотіли перевиборів.

Нагадаємо, законопроект № 6466 обговорювався експертами в Антикризовому медіа-центрі як один з важливих для прискорення децентралізації на Донеччині.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies