На Донеччині популяризують зелений туризм серед молоді
21 серпня у селищі Маяки Слов’янського району пройшов етно-фест «Зелений туризм Донеччини». Фестиваль спрямований на розвиток зеленого туризму, який є перспективним напрямком підприємництва в сільській місцевості.
Організаторами заходу виступили Донецька обласна служба зайнятості, Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас», ГО «Пластовий-скаутський молодіжний центр Донеччини «Східна Брама». До участі у фестивалі долучився голова Маяцької сільської ради Едуард Стукало.
Директорка Слов’янського міського центру зайнятості Ольга Рибальченко зазначила: «Етно-фест «Зелений туризм Донеччини» проводиться в рамках діючої на базі Слов’янського міського центру зайнятості «Бізнес-школи молодого підприємця». Основна мета заходу – розвиток молодіжного підприємництва, зокрема, в сфері зеленого туризму, допомога підліткам у професійному самовизначенні, знайомство зі світом професій, в тому числі так званими «Етно – професіями». Ми маємо надію, що діти сьогодні побачили нові можливості самореалізації та відкрили для себе нові горизонти».
Етно-фест відбувся на території «Етно-садиби», власником якої є підприємець Геннадій Киркач. Чоловік самотужки зібрав колекцію старовинних українських предметів побуту, начиння, одягу, меблів. Він побудував вежу, курінь, тин на території етно-садиби. Геннадій провів етнографічну екскурсію, ознайомив гостей з українським побутом та культурою ХІХ сторіччя.
Щоб подивитись, як раніше жили українці, і взяти участь у квесті, зібралось понад 60 дітей, серед яких жителі села Маяки і малеча з буферної зони Бахмутського району. Для проходження маршруту фестивалю дітей об’єднали у шість команд на чолі з волонтерами і фахівцями служби зайнятості. Кожна команда відправилась виконувати творчі та інтелектуальні завдання на спеціально організованих локаціях.
Діти відвідали зону гончарного мистецтва власниці керамічного виробництва Інни Павленко. Вони власноруч зробили і розписали глиняні квітки. Досвідчені гончарі і керамісти розповіли учасникам, як працювати з глиною, з’єднувати елементи та розписувати горщики, щоб фарба трималася довше. У художній локації малеча взяла участь у малювальному флешмобі. На п’яти мольбертах кожен учасник фестивалю долучився до створення єдиної картини, розфарбувавши частину українського орнаменту. Охочим створити власний живопис за народними мотивами або пейзаж місцевості допомагала художниця-дизайнерка Наталя Єрмолаєва.
На профорієнтаційній платформі фахівці служби зайнятості навчили дітей робити ляльок-мотанок. Учасники майстеркласу прикрасили етно-обереги на свій смак і забрали додому у якості сувеніру. Підлітки відвідали «Місто майстрів», де позмагалися у вікторині «Етно-професії», розв’язали ребуси, взяли участь у дидактичній грі «Гончар». Представники Благодійного фонду «Карітас» розфарбували з хлопцями і дівчатами дерев’яні фігурки.
У активній спортивно-туристичній локації тренер навчив учасників квесту орієнтуватися за показниками компасу, в’язати різноманітні вузли, розбивати намет та іншим корисним скаутським навичкам.
Після проходження квесту волонтери разом з дітьми вивчили основні рухи і провели танцювальний флешмоб, презентувавши картину, яку разом створили під час фестивалю.
Наприкінці заходу трохи втомлені підлітки як справжні туристи смакували просто неба на березі річки гарячим чаєм і польовою кашею, приготованими на вогнищі. Охочі взяли участь у майстеркласі зі спуску Сіверським Донцем на байдарках і плотах.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!