На Донеччині стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

3115
коментарі відсутні

На Донеччині стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Цього року найцікавіші документальні стрічки побачать мешканці Слов’янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Добропілля, Покровська, Новгородського (що поблизу Торецька) та Вугледару. Покази пройдуть також у місцях позбавлення волі. Про головну тему та “цікавинки” цьогорічного фестивалю розповів координатор показів у Донецькій області, правозахисник Олександр Букалов. Прес-конференція відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

“Кожного року ми розширюємо перелік населених пунктів, де проходять перегляди стрічок. Намагаємось залучити якомога більше людей, підштовхуючи їх замислюватись про права людини. Документальне кіно розповідає нам про реальні події, показує наше життя без прикрас, у різних його аспектах. Це надає можливість побачити проблему, освідомити її, сформувати власну позицію на засадах гідності та людяності”, – зазначив Олександр Букалов.

Головна тема DocudaysUA-2019 – вживання цифрових технологій у спілкуванні людей. Автори стрічок розмірковують над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

“DocudaysUA надає унікальну можливість побачити роботи вітчизняних і закордонних документалістів, передивитись найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Ці фільми відсутні у мережі інтернет, тому запрошую всіх до точок показу у ваших містах”, – наголосив Олександр Букалов.

Покази фільмів пройдуть у кінотеатрах, будинках культури, школах й вищих навчальних закладах, кіноклубах та креативних просторах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії та обговорення переглянутих фільмів.

До програми Мандрівного на Донеччині увійшли зокрема такі фільми кінофестивалю:

Фільм “Bellingcat: Правда у світі постправди” режисера Ганса Пула досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів.

Цифрові технології у ХХІ столітті змінюють дитинство: дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати, – про це нагадує фільм “Послухай”.

Серед документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві – фільм “Ти, бля, рота закрий!” режисерки Таїсії Кутузової. Герой стрічки Сергій Чагаров з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в “справи дорослих”, а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

Стрічка Олексія Радинського “Колір фасаду: синій” спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проект – знамениту “Літаючу тарілку” в Києві.

Літературну аналогію пропонує у своєму фільмі Пьотр Армяновський, поєднуючи у “Чорному суботнику” роман “Чорна рада” Пантелеймона Куліша, що змальовує розлад козацької демократії з репортерськими зйомками “суботника”, на якому влітку 2014-го розбирали палатки та барикади на Майдані: за “ленінської” участі мера Віталія Кличка під гомін сварок, співів, гасел, оплесків і палання шин.

Головні герої фільму “Хамама і Калуна” – біженці, які опинилися в таборі на півночі Італії. Одного дня Хамама та Калуна вирішують перетнути кордон зі Швейцарією, перейшовши через Альпи вночі. Також про суперечливе ставлення до проблеми біженців ми дізнаємося через повсякденне життя в передмісті Мюнхена у фільмі “Біотоп”. Ця проблематика певною мірою є актуальною і для України.

Від організаторів:

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Черговий, ХVІI Docudays UA проходитиме з 20 по 29 березня включно 2020 року в Києві.

 

На Донеччині стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика