На Донеччині міркують про відновлення виробництва кальцинованої соди
Слов’янський «Хімпром» – давно закритий та майже повністю зруйнований – може відновитися у новому статусі. Ідеєю зацікавилися потенційні інвестори з Туреччини. Про це під час брифінгу повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
За його словами, планується створення Індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди. Проєкт має на меті заміщення імпорту в Україну даного продукту.
За радянських часів на території України було три содових заводи: у Слов’янську, Лисичанську та в Красноперекопську (Крим). Содовий завод в Слов’янську зупинився понад 20 років тому, Лисичанський припинив працювати у 2010 році. Після анексії Криму у 2014 році Україна стала повністю імпортозалежною по кальцинованій і харчовій соді.
Поява власного виробника на тлі постійного зростання цін на соду – безсумнівний плюс для регіону та для країни в цілому. Потреба України в соді становить 300-350 тисяч тон на рік. Це один з основних компонентів, необхідних для виготовлення скла.
«На зустрічі з потенційними інвесторами, яка відбулася 19 січня, було розглянуто можливі локації для розміщення виробничих потужностей. Як один з пріоритетних варіантів обрано територію колишнього содового заводу «Хімпром». Однак говорити про початок будівництва ще зарано. Протягом цього року будуть відбуватись узгодження умов будівництва та дослідження для визначення подальшої ресурсної бази», – розповів Павло Кириленко.
Про відновлення содового виробництва у Слов’янську почали говорити ще у 2017 році. Тоді готовий проєкт і свої розрахунки запропонували фахівці Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ». Зараз науковці також долучилися до зустрічі з представниками турецької компанії Soda Ash & Derivative Group YILDIRIM HOLDING.
За результатами перемовин турецькі інвестори запевнили, що мають інтерес до розвитку содового виробництва в Україні, причому такого, яке буде найсучаснішим як з огляду економічної ефективності, так і з боку екології. Відповідний досвід у компанії є.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!