На Донеччині радянські школи трансформують у сучасні освітні заклади

67749
коментарі відсутні

На Донеччині радянські школи трансформують у сучасні освітні заклади

В Україні стартував проєкт з реконструкції освітніх закладів, пошкоджених війною росії проти України. До вересня 2024 року вони пройдуть архітектурну трансформацію і будуть перебудовані під цінності Нової української школи, повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.

Триденний воркшоп, який влаштували представники українського урбан-бюро Big City Lab, став першим етапом цього проєкту. Крім міністрів освіти та цифрової трансформації, участь у заході взяли українські архітектори та міжнародні фахівці.

Спільно з МОН розробляється стратегія трансформації системи освіти. Змінити хочуть не лише підхід до самого навчання, а й планують реконструювати старі будівлі шкіл. Радянська побудова, старий дизайн, нефункціональні приміщення та нераціональне використання простору хочуть залишити у минулому.

Також архітектурна трансформація передбачає не лише сучасний дизайн споруд, а й безпекову складову. Так, у будівлях облаштують укриття та безпечні функціональні простори для навчання та комунікації.

Щоб створити такі школи, фахівці провели відповідні дослідження та взяли до уваги напрацювання проєкту «Mariupol Reborn». Так, під час дослідження Маріуполя фахівці виявили, що 72% всіх закладів міста – це 5 архітектурних типів радянських будівель. Тож з урахуванням, в тому числі й цих проєктів, реконструюватимуть школи як по всій країні, так і на Донеччині, зокрема. До процесу трансформації вже долучили архітекторів з Литви, Естонії та Угорщини, які мають досвід трансформації у своїх країнах.

Станом на 28.08.2023 на Донеччині російські війська пошкодили понад 760 освітніх закладів. Частина з них не підлягає відновленню.

Читайте також:

В українських школах запроваджують нову форму навчання

МОН та ЮНІСЕФ розробляють практикум із мінної безпеки


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика