На Донеччині складають план «Безбар’єрних маршрутів»
Через активні бойові дії не території Донецької області виконання робіт зі створення Безбар’єрних маршрутів неможливе. Проте складання таких проєктів є важливою складовою стратегічного планування розвитку територіальних громад.
Про це говорили під час робочої зустрічі управління містобудування та архітектури ДонОДА з представниками військових адміністрацій 14 територіальних громад з питань реалізації на території області флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Безбар’єрні маршрути».
Зустріч відбулась 22 січня в онлайн-режимі. Учасники зазначили, що складання проєктів «Безбар’єрних маршрутів» — важлива складова стратегічного планування розвитку територіальних громад.
«Реалізація цього проєкту направлена на досягнення цілей Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період 2023-2024 роки в частині забезпечення комфортного проживання, можливості самостійного пересування вулицями та пішохідними шляхами у населених пунктах, вільного доступу до об’єктів інфраструктури, створення сприятливих умов для соціальної інтеграції для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», — зазначили в пресслужбі Донецкьої ОВА.
В режимі реального часу з присутніми проведений навчальний тренінг щодо визначення маршруту (початок-кінець маршруту, точки тяжіння, пішохідні ділянки, ділянки громадського транспорту, перешкоди тощо) та графічної візуалізації з використанням відкритих картографічних ресурсах.
Читайте також: У МОЗ розповіли, які заходи безбар’єрності заплановані на 2025 рік
В ДонОВА також уточнили, що були обговорені питання етапів складання зазначеного проєкту та орієнтовних строків його реалізації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Яким чином пройшов цей захід без участі членів обласного комітету доступності?
Шановні колеги і колежанки, працівники архітектури!
Звертаюся до вас відповідно листа щодо створення Ради безбар’єрності у Покровську
та безбар’єрного серередовища … на руїнах.
Я не знайшла визначення і слів надати тому, що відбувається на руїнах у місті.
Ми будуємо безбар’єрність у Покровську!
Рада повинна обговорити терміново документ, які нам надіслали на пошту і створити Раду!
Але по-перше треб зробити заходи відповідно регламенту створити Раду!
УВАГА ! Як можна все це зробити за два дні? Можна – лише формально! Але ми не стадр, ні в якому разі по вказівці!
Ми створимо досвідчений, робочий орган – РАДУ, Повноцінну і працездатну!
У Покровську, натер спішити нікуди. Часу достатньо.
Люди з інвалідністю розуміють, що відділ містобудування не міг проігнорувати документ, надісланий облдержадміністрацією, але так швидко у стані війни на руїнах:?
1. Створити Раду;
2. Вивчити і розглянути документи;
3. Обговорити;
4. прийняття рішення –
на жаль, немає можливості. Через обстріли не завжди є світло. Не працює мережа інтернету. На такий серйозний захід ми повинні виділити годину і відпрацювати Плідно. якісно, професійно, компетентно.
Досить роботу виконувати для папірця. Нам треба працювати так, за яку роботу отримаєм подяку
а колеги не за основним місцем роботи відповідне заохочення..
Те що відбувається із громадою, ми знаємо, бачемо зруйноване місто. І відчуваємо кожен день біль, смуток, жалобу. Ми кожен день як на цвинтарі ховаємо власні будинки, які зазнали руйнування, нищення, грабування, житла. Страждаємо через спустошене, сплюндроване і безлюдне місто, де стоїть мініатюрна православна церковця без хреста і без дзвонів. Навкруги споганена земля, ніщо на ній не зросте, не родить і не поживиться на весні. Трагічне поле, виноградники – вбитий край навкруги. Криваве перехрестя, загиблих! Звідси і місто ще рідніше серцю. Тому ми не маємо права виконати роботу недоброякісно.
Проте, утворена Рада безбар’єрності, після обговорення з ваших слів розгляне питання:
– фізичної безбар’єрності, – у якому аспекті коли не існує інфраструктури;
– інформаційної, у якому аспекті,- для якої категорії і як і коли не має світла, зв’язку;
– освітньої, у якому аспекті, якій категорії і де:
– медичної – у якому аспекті, яка категорія коли не існує лікарень.
– що таке – «багато інших аспектів» в питаннях створення безбар’єрного середовища, розтлумачте.
Ми хочемо бачити проекти, на якій території буде закладено у Покровську. Додайте проектно- кошторисну документацію.
Дуже важливо для нас знати кому повезе користуватися благами.
Тож ми не могли нехтувати такими важливими документами облдержадміністрації та вашими міркуваннями з цього приводу. У свою чергу готові зустрітися у Zoom після створення Ради, отримання названих міні-проєктів у вигляді питань кожному на електрону адресу щодо: фізичної безбар’єрності, інформаційної, освітньої, медичної та багато інших аспектів (а саме яких?) у питаннях створення без бар’єрного середовища в місті Покровське.
Саме таке бачення членів комітету з приводу можливості створення і подальшої роботи в тих реальних умовах, у яких ми живемо нерані.
Дякуємо за співпрацю.