Нагодовані та доглянуті. Як переживають війну мешканці Ямпольського зоопарку
Страусина ферма у Ямполі на Лиманщині – один з туристичний об’єктів північної Донеччини. Невеликий зоопарк приваблював відвідувачів тим, що тут можна готувати тварин, спілкуватись зі страусами та побачити страусині яйця.
Увесь час страусина ферма живе за рахунок відвідувачів – гроші від екскурсій витрачають на корми для тварин та утримання зоопарку (зарплатня робітникам, сплата за електроенергію тощо).
Першим випробуванням для зоопарку став коронавірус, через пандемію були заборонені будь-які екскурсії. Так і не встигли оговтатись від коронавірусних обмежень, як почалась війна.
«Узимку завжди в нас нема відвідувачів, виживаємо за рахунок зроблених раніше запасів, – розповідає директорка зоопарку Людмила Куриленко. – Ми завжди робимо запаси сіна, зерна. Чого не робимо наперед, так це великих запасів харчів для хижаків. Купуємо на тиждень-два, потім назбираємо грошей та знов купуємо».
Іноді до страусиної ферми навіть взимку зрідка приїздили родини з дітьми, або гості з інших регіонів, які приїхали по справах на Донеччину. Через початок війни навіть поодинокі гості перестали їздити. Корми для хижаків закінчувались і купити їх не було грошей.
Поки колектив страусиної ферми самотужки гадали, як вирішити це питання, до директорки зоопарку зателефонував один з давніх відвідувачів та спитав, чи є проблеми на страусиній фермі. Почувши про корми для хижаків, відразу вирішив допомогти. У місцевих телеграм-каналах написали про потреби, з проханням допомогти хто чим може.
«Друзі! Ямпільському зоопарку терміново потрібна допомога. Зерно для птахів поки є, але катастрофічно не вистачає кормів для волків та єнотів: кістки та потрохи. Усі запаси закінчились. Допоможіть хто чим може», – так написали в телеграм-каналах.
Людмила Петрівна згадує, що оголошення розповсюдили ввечері, а вже за першу ніч прийшло стільки грошей, що вона навіть подумати не могла, що люди зголосяться допомогти.
«Хтось 15 гривень вислав, хтось 500…Уже до ранку надійшла велика сума! Нам вистачить на три місяці годувати хижаків. Від хвилювань спати не могла, було приємно та боляче від людської уваги та небайдужості», – каже Людмила Куриленко.
Раніше щочетверга на місцевому базарі купували корми для хижаків, а цього разу підприємці самі привезли до зоопарку усе, що треба. Відгукнувся чоловік, в якого купують комбікорми для страусів аби ті неслись краще.
Загалом на страусиній фермі 30 видів тварин. Багато з них птахів. Серед хижаків два вовки, два єноти, єнотовидна собака та два медведі. Усі вони чекають на завершення війни та поновлення мирного життя.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!