“Наша задача – восстановить средства к существованию”, – координатор БФ “Каритас Украины”
Запись прямого эфира онлайн-платформы “Без границ”, посвященного рынку труда Донецкой и Луганской областей, от 29 апреля 2018, смотрите по ссылкам:
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Карітас Краматорськ» допомагає мешканцям прифронтових громад Донеччини
«Карітас Краматорськ» підтримує мешканців Донеччини під час повномасштабного вторгнення. Команда благодійного фонду допомагає людям у прифронтових населених пунктах з матеріалами для відновлення пошкодженого російськими обстрілами житла. Також для дітей в одній з громад Донеччини облаштували простір. Подробиці дивіться у відео.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Карітас-Хмельницький УГКЦ» піклується про переселенців та збирає кошти на дитячий відпочинок
Від самого початку великої війни представники благодійної організації «Карітас-Хмельницький УГКЦ» Української Греко-Католицької Церкви всіляко підтримують вимушених переселенців, які знайшли прихисток на Хмельниччині. Також благодійники опікуються людьми вразливих категорій. Допомагають за різними напрямками: харчові та гігієнічні набори, грошові виплати, юридичний та психологічний супровід, а також робота з дітьми.
За цей час тисячі людей знайшли підтримку в центрі «Карітас-Хмельницький УГКЦ». Для переселенців, які втратили все та облаштовуються «з нуля» на новому місці, це вселяє надію та дає впевненість, що вони не залишені сам на сам зі своїми проблемами. Велика увага приділяється дітям. Цього літа планують організувати дитячі табори, для реалізації проєкту оголошено збір коштів.
Добро відгукується у серці
Дуже часто піклування про нужденних має індивідуальний характер. Працівники центру «Карітас-Хмельницький УГКЦ», коли дізнаються про особливі потреби переміщених осіб, намагаються допомогти їм. Так трапилося й у випадку з Ольгою з Бахмута, у якої хвора спина. Від Карітасу жінці привезли та встановили зручне ліжко.
«Бахмут у новинах чи не щодня. Їх пані Ольга слухає і дивиться зі сльозами. Вони з сином приїхала у квітні 2022 року. У жінки хвора спина. Вона каже, що їй буває дуже важко. Допомагає те, що тут, у Хмельницькому, куди вона переїхала, усі намагаються чимось допомогти, не залишають сам на сам із бідою», – розповіли в «Карітас Хмельницький».
Попри проблеми зі здоров’ям, Ольга не сидить склавши руки. Логопед за фахом, вона допомагає в одному із волонтерських центрів міста, займається з дітками. Дуже сумує за Бахмутом, хоча повертатись вже нікуди. Під час чергового обстрілу російських загарбників квартира згоріла вщент, та й самого міста вже немає.
Ганна Чубарова, яка теж переселенка з Донеччини, нині мешкає у Війтовецькій громаді на Хмельниччині. Коли поспіхом виїжджала, літня жінка не змогла взяти з собою необхідні речі. Кризові консультанти «Карітас-Хмельницький УГКЦ», дізнавшись про її потреби, привезли Ганні ковдру, речі та продукти.
Дитячі корисні активності
Піклуючись про дітей, в Карітасі намагаються проводити такі заходи, які дозволяють кожному розкрити свої таланти, а також навчитися будувати дружні відносини один з одним. Зокрема, для цього влаштовують майстерки, таку, наприклад, організували у Хмельницькому обласному художньому музеї. Малеча опанувала незвичну техніку – малювання по склу.
На різноманітних тренінгах з дітьми в ігровій формі розбирають важливі поняття дружби, взаєморозуміння, спілкування з однолітками. Працюючи в парах, дітлахи долають свої комплекси та долають комунікативні бар’єри. Тим самим підвищують свою самооцінку.
Відновлення ресурсу для дорослих
Щотижня в «Карітас-Хмельницький УГКЦ» проходять арттерапевтичні психологічні тренінги для дорослих. Вони спрямовані на те, щоб допомогти людям, постраждалим від війни, відновити ресурс, відволіктися від буденності, налаштуватися на позитивне сприйняття життя.
«Для цього необхідні творчість, зустрічі з друзями, чи навіть з психологом. Вони покращують настрій та психологічну стабільність, розвивають вміння долати негативні емоції та допомагають використовувати власну енергію для життя», – підкреслюють у Карітасі.
Поширена форма роботи – мобільні групи, що складаються з психологів та соціальних працівників. Вони проводять з внутрішньо переміщеними особами різноманітні навчання, тренінги, майстер-класи. Такі зустрічі дозволяють не тільки навчитися чогось нового, а й дають можливість людям, які приїхали на Хмельниччину з різних куточків країни, познайомитися та поспілкуватись.
Збір на літній табір
Щороку, починаючи з 2012, представники «Карітас-Хмельницький УГКЦ» організовують дитячі табори. За цей час близько тисячі дітчок отримали емоційну, психологічну та фізичну підтримку. Для дітей, які пережили жахи війни, це нагода забути про всі труднощі у їхньому житті, про пережитий негативний досвід та біль, залікувати фізичні та душевні рани, знайти нових друзів.
«Усім нам разом під силу наповнити життя дітей з кризових сімей під час літніх канікул жагою пригод і спортом, душевною атмосферою та щирим спілкуванням», – наголошують у Карітасі та звертаються по допомогу у зборі коштів на благодійну справу.
Долучитися до збору коштів на дитячий табір-2023 можна за посиланням dobro.ua.
Світлана Денисенко
Фото: Карітас Хмельницький УГКЦ
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Карітас Полтава допомагає переселенцям пережити зиму та підтримує фінансово
Багатодітна родина з Краматорська, подружжя пенсіонерів з Сєвєродонецька та декілька тисяч подібних сімей через війну покинули свої домівки та знайшли прихисток на Полтавщині. Як і багато вимушених переселенців, ці люди потребують сторонньої підтримки.
Цієї осені вони звернулися до благодійного фонду Карітас Полтава, який з перших днів повномасштабної війни надає посильну допомогу внутрішньо переміщеним особам. На сьогодні це гуманітарні набори, щомісячні фінансові виплати та грошова компенсація вартості комунальних послуг.
Четверо дітей та сестра-підліток
Декілька об’ємних та важких пакетів з гуманітарною допомогою отримали Катерина та Антон – батьки чотирьох дітей. Велика родина виїхала з Краматорська у березні, коли місто постійно знаходилося під ворожими обстрілами. Дуже боялися за дітей, які тремтіли від кожного гучного вибуху. Молодшій дитині всього три рочки, старшій – одинадцять. Також з ними до Полтави переїхала сімнадцятирічна сестра Каті.
«Спочатку нас поселили у дитячому садочку. Умови були не дуже комфортні, але ми й цьому раділи. Бо було безпечно, не було чути вибухів, та й Полтава знаходиться далеко від фронту. Згодом знайшли приватний будинок, який винаймаємо за більш-менш помірну плату. Чоловіку вдалося влаштуватись тут на роботу, але грошей на таку велику сім’ю все одно не вистачає. Тож без вагань скористалися можливістю отримати допомогу від Карітасу. Ця гуманітарна допомога для нас є дуже доречною», – підкреслила Катерина.
Жінка перебирає вміст пакунків і радіє – тут є все, що потрібно. З їжі крупи, макаронні вироби, мука, олія, цукор, солодощі, м’ясні та рибні консерви. Дали також засоби гігієни та навіть деякі ліки, що знадобляться у період зимових простуд.
«Вскочили в останній вагон»
Віктор зареєструвався на отримання компенсації комунальних послуг. Він розповів свою історію евакуації та життя у переселенні. Чоловік з дружиною змогли вирватись з Сєвєродонецька майже в останню мить, перед самою окупацією російською армією – 8 квітня. Тепер родина живе на Полтавщині, у Нових Санжарах.
«Волонтер, що нас вивозив, планував зробити ще декілька рейсів, але потім вже не зміг дістатись міста. Тож ми, можна так сказати, вскочили в останній вагон. Ще б трохи затрималися, і все, опинилися б в окупації. Ми залишалися у Сєвєродонецьку, щоб доглядати за житлом дітей, які з онуками виїхали раніше. Але те, що нам довелося там пережити, назавжди залишиться в пам’яті. Це суцільний жах. І відсутність води, газу, електрики ще не саме страшне», – наголошує Віктор.
Чоловік розповів, як щодня російські снаряди планомірно руйнували його місто. Один за одним від вибухів загорялись та складалися як карткові будиночки сусідні багатоповерхівки. Одного разу снаряд потрапив і в їх дім. Добре, що самі в ту мить переховувалися у підвалі. Після обстрілів знаходили сусідів, які не встигли сховатися та загинули.
«Одного разу на наших очах снарядом вбило трьох людей, які набирали воду з пробитого водогону. Їх тіла дні три лежали на вулиці, поки їх забрали та поховали. Стихійне кладовище облаштували у середмісті Сєвєродонецька неподалік храму. Декому ставили хрести, а декому – просто табличку з ім’ям та датою смерті», – згадує Віктор.
Зрештою подружжя, під тиском дочці, прийняло рішення виїжджати. На евакуаційному автомобілі проїхали майже через весь Сєвєродонецьк і побачили масштаб руйнувань – жодного вцілілого будинку, повалені електроопори з відірваними проводами, вздовж дороги підбиті та вигорівши вщент автівки людей, які намагалися втекти з міста, але потрапили під обстріл.
Так Віктор з дружиною опинилися на Полтавщині. Наразі живуть у пристосованому приміщенні – колишньому дитячому санаторії. Влітку платили по 85 гривень в день за кожного, а з початком опалювального сезону сума збільшилася. Тож подружжя звернулося по допомогу до Карітасу, щоб отримати компенсацію витрат на комунальні послуги.
Карітас Полтава щодня виїжджає в громади області
Багато переселенців реєструються на отримання допомоги саме у полтавському офісі Карітас Полтава, тому іноді тут скупчуються черги. Однак співробітники фонду налагодили процес із видачею талонів, щоб люди не очікували довго під дверима. Також організували виїзні бригади, тому нема потреби приїжджати з віддалених громад, щоб надати заяву на допомогу.
«Кожного дня наші співробітники виїжджають у громади області. Немає жодної на Полтавщині, де б ми не були, навіть в окремих селах та селищах. У нас є домовленості з місцевими адміністраціями, вони сповіщають людей усіма зручними способами про наш приїзд та надають приміщення. Тож переселенці мають всю необхідну інформацію та позбавлені необхідності їхати до обласного центру», – повідомила Алла Раковецька, керівник проєктів та підрозділів Карітас Полтава.
Керівник проєктів та підрозділів Карітас Полтава Алла Раковецька
Допомога вразливим категоріям і не тільки
Гуманітарна допомога передбачає видачу вразливим категоріям ВПО наборів, що складаються з продуктів харчування, засобів гігієни та не рецептурних ліків. Такі пакунки почали видавати на самому початку війни, наприкінці лютого, коли на Полтавщину прибували перші переселенці. І цей процес не припиняється ні на день. На сьогодні вже більш ніж 85 тисяч осіб отримали гуманітарні набори.
Фінансову підтримку люди мають у вигляді грошей, по 2220 гривень на одну особу протягом трьох місяців. Ці кошти теж виплачують переселенцям, які належать до певних категорій вразливості. Цей вид допомоги стартував у Полтавській області з травня та триває до сьогоднішнього дня. Впродовж цього терміну виплати отримали близько 50 тисяч осіб. Наразі проводиться черговий етап реєстрації на цей вид допомоги, який триватиме до кінця грудня.
Від вересня розпочалася та вже завершується реєстрація на компенсацію вартості комунальних послуг в опалювальний період. Кожна родина, якій погодять виплату, отримує по 16200 гривень. А ті домогосподарства, які живуть в будинках, що опалюються дровами, отримають по 19700 гривень. Таким чином Карітас допомагає переселенцям, які орендують житло, сплатити в ньому комірне. Такий вид допомоги запроваджений для того, щоб люди могли у комфорті та в теплі пережити складну зиму.
«Ми розуміємо, що не можемо охопити всіх вимушених переселенців, яких у Полтавській області налічується понад 200 тисяч. Тому виділили певні категорії людей, яким допомагаємо у першу чергу. Це літні люди, багатодітні сім’ї та матері з малолітніми дітьми, самотні та люди з інвалідністю. Однак у нас були й такі проєкти, в рамках яких допомогу отримували не тільки вразливі категорії, а всі переселенці. Бо ми знаємо, що внаслідок цієї війни постраждали всі внутрішньо переміщені особи, які втратили житло, майно, роботу та можливо, своїх близьких. Тому сподіваюсь, що в майбутньому теж будуть такі ініціативи», – зазначила Алла Раковецька.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Карітас Хмельницький надає допомогу постраждалим від війни та відкриває табір для дітей переселенців
«Дуже дякую за вашу допомогу. Людям необхідно відчувати підтримку у цей нелегкий період нашого життя. Ваша підтримка та поміч була дуже доречною. Ввічливе ставлення та розуміння ситуації допомагають вірити у добрі наміри людей», – такий відгук на сторінці благодійного фонду «Карітас Хмельницький» залишила Вікторія Приходько, переселенка з Курахового Донецької області.
«Доброго дня, дуже дякую за допомогу нам, біженцям із Маріуполя, здоров’я вам і нам усім – мирного неба. Дякуємо, ми зараз у Хмельницькому, одержали допомогу, низький уклін вам, добрі люди!», – написала Оля Мєканорова з Маріуполя.
Таких дописів з висловленням подяки, що надходять на адресу Карітас Хмельницькій – безліч. Адже допомога, яку переміщеним особам надає організація, всебічна та суттєва.
Карітас Хмельницький переформатувався на час війни
«Понад 100 днів війни, яка триває дев’ятий рік… І від самого першого дня, 24 лютого Карітас Хмельницький переформатував свою роботу для надання допомоги тим, хто змушений був полишити свої домівки через війну», – повідомили в організації.
Протягом багатьох років осередки Карітасу по всій країні опікуються вразливими верствами населення та завжди приходять на допомогу нужденним. Із загостренням агресії росії проти України благодійна організація «БФ «Карітас Хмельницький УКГЦ» розпочала працювати у посиленому режимі, адже значно збільшилася кількість людей, які потребують допомоги.
Більшість проєктів спрямовано на допомогу громадянам, які постраждали внаслідок російської агресії, та на підтримку переселенців, які знайшли прихисток на Хмельниччині.
Волонтери фонду збирають, приймають, складають, перенаправляють гуманітарну допомогу тим, хто її потребує. Привозять з вокзалів переселенців, підтримують психологічно, забезпечують необхідними речами тимчасово розміщують, підшукують житло, здійснюють перевезення в інші регіони тощо.
Два проєкти – єдині цілі
У червні на Хмельниччині стартував новий проєкт «Екстрена допомога та захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні», який реалізує БФ «Карітас Хмельницький».
В рамках нього в обласному центрі організований Простір дружній до дітей, в якому працюють соціальні педагоги, аніматори, психологи. Цей простір мобільний, тому заплановані виїзди до територіальних громад області, де займатимуться як з дітьми переселенців, так і з місцевими.
Фінансову та матеріальну підтримку проєкту надає Карітас Австрія. Зокрема, внутрішньо переміщені особи, які проживають по всій Хмельницькій області, отримують юридичні консультації, психологічну допомогу, продуктові та гігієнічні набори, аптечки першої необхідності. Також є можливість допомогти фінансово певній кількості вразливих родин.
Другий проєкт – «Реагування на надзвичайні ситуації в наслідок бойових дій в Україні 2022» – теж має декілька напрямків.
В рамках одного з них наприкінці червня відкриється літній табір для багатодітних сімей із числа внутрішньо переміщених осіб, які на цей час проживають на території Хмельницької області. У селі Головчинці, на базі табору «Берег надії», протягом 21 дня зможуть безкоштовно відпочити та оздоровитися діти та дорослі. Заплановані спортивні ігри, квести, розваги, аніматори для дітей і програма для дорослих.
Увага! Табір для сімей (діти віком 7-14 років +один дорослий) з числа внутрішньо переміщених осіб. Реєстрація триває до 26 червня за телефоном 067-557-21-28.
Як Карітас Хмельницький підтримує переселенців у громадах
Волонтери благодійного фонду «Карітас Хмельницький» за графіком відвідують територіальні громади області, що прийняли вимушених переселенців, які через війну були змушені залишити свої домівки. Привозять людям пакунки з гуманітарною допомогою, надають юридичну та психологічну допомогу.
Так, у Летичівській ТГ особлива увага приділялася пільговим категоріям, у тому числі особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям, самотнім людям похилого віку, одиноким матерям, вагітним жінкам, важкохворим особам та сім’ям із дітками до двох років.
За майже чотири місяці від початку повномасштабної війни в Україні команда «Карітас Хмельниччина» надала вимушеним переселенцям понад 30 тисяч різноманітних послуг.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Карітас Хмельницький
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Ініціатива допомоги для самотніх літніх людей — «Догляд вдома»
Якщо у Вас постійно повертаються думки до самотньої старенької, що живе поряд й практично не виходить з домівки, бо не можете не думати про те, як її підтримати. Якщо Ви часто бачите дідуся, який ледь пересуваючись по слизькій стежці, йде до магазину, бо допомогти немає кому. Якщо знаєте про людини з інвалідністю, що потребує стороннього догляду, а родичі покинули її напризволяще. Телефонуйте до «Карітас Краматорськ» й розкажіть нам про цю потребу за телефоном гарячої лінії 066 993 2800.
В рамках проєкту «Лобіювання сталого надання соціальних послуг» кваліфікованими соціальними працівниками відповідно індивідуальних потреб підопічних, надається соціальна послуга «догляд вдома», що передбачає допомогу в:
- самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування);
- веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів; приготування їжі; косметичне прибирання житла; оплата комунальних платежів; прання білизни; дрібний ремонт одягу);
- організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо);
- забезпеченні технічними засобами реабілітації та навчання навичкам користування ними.
Також наші фахівці сприяють в формуванні навичок самообслуговування; за потреби організовують психологічну або духовну підтримку відповідними спеціалістами; інформують про наявні в громаді соціальні сервіси та здійснюють представництво інтересів.
Звертаємо увагу, що під час прийняття рішення щодо включення/не включення бенефіціара до участі в програмі, фахівці проекту будуть керуватися висновками, отриманими під час проведення комплексної оцінки життєвої ситуації людини, Наказом №760 Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома» та вимогами проектної діяльності.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!