Насильство в сім’ї – держава надає можливості захисту

3536
коментарі відсутні

Насильство в сім’ї – держава надає можливості захисту

Умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї тепер є кримінальним злочином. Крім того, держава гарантує постраждалим безоплатну правову допомогу. Про сучасний стан захисту прав жертв домашнього насильства говорили правники та правоохоронці на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Наприкінці минулого року прийнято закон “Про протидію домашньому насильству”, в якому чітко визначені поняття подібних злочинів, механізми реагування та органі, куди можна звернутись за допомогою. Серед новел закону – застосування термінового заборонного припису. Тобто поліцейські, які прибули на виклик, можуть зобов’язати кривдника негайно залишити місце, де відбувся акт насильства, і заборонити наближатися до нього на певну відстань. Максимальний строк дії припису, який виносять поліцейські, становить десять днів. Однак рішенням суду його може бути продовжено до півроку. Важливо, що поліція зможе виносити припис на свій розсуд, навіть без заяви потерпілих осіб”, – повідомив Павло Наливайко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях.

Крім того, закон передбачає можливість постраждалим особам отримувати підтримку у вигляді безоплатної вторинної правової допомоги, а також соціальної і психологічної реабілітації.

“В Донецькій області за підтримки ООН створено вісім мобільних бригад, до яких можуть звертатися жертви родинного насильства. За період нашої роботи ми допомогли понад 8 тисячам людей. Всі отримали соціальну та психологічну допомогу. Деяким було надано тимчасовий притулок, забезпечено одягом і харчуванням. Більш половини потребували юридичного супроводу”, – зазначила Тетяна Столяренко, координатор програми представництва фонду ООН у галузі народонаселення.

За словами інспектора зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Краматорська і Слов’янська Наталії Бокової, кожен третій виклик правоохоронців пов’язаний з сімейним насильством. “Але в багатьох випадках жертви відмовляються писати заяви, оскільки хочуть лише припинити конфлікт у даний час. Натомість це не вирішує проблему. Тому навіть коли заяви немає, матеріал передається до поліції для вчинення превентивних дій”, – пояснила Наталія Бокова.

Щоб кривдник нарешті був покараний, необхідно звернутись до територіального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

“Якщо є факт насильства, професійні юристи нададуть весь комплекс правового супроводу. Це складання документів процесуального характеру та представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами”, – розповіла Вікторія Харенко, директор Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З прийняттям закону “Про протидію домашньому насильству” виникла потреба в збільшенні кількості захисників у територіальних центрах правової допомоги. Тому Міністерство юстиції оголосило конкурсний відбір адвокатів. “Робота в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги передбачає постійну практику та підвищення кваліфікації. Тому її можна розглядати як чудову можливість для професійного старту юриста-початківця”, – наголосив Павло Наливайко.      

З умовами конкурсу можна ознайомитись тут.

Насильство в сім'ї – держава надає можливості захисту - Фото №1

Насильство в сім'ї – держава надає можливості захисту - Фото №2

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика