Насилля в сім’ї: як отримати допомогу поблизу лінії розмежування та в умовах карантину

6238
коментарі відсутні

Насилля в сім’ї. Як отримати допомогу поблизу лінії розмежування

Жінки та дівчата, які мешкають вздовж лінії розмежування та потерпають від домашнього насильства, можуть отримати психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Спеціалістки БФ «Слов’янське серце» виїжджають до постраждалих від насильства навіть в умовах карантину COVID-19.

 

В одному приміщенні з агресором

 

Один з недавніх випадків – Марина (ім’я змінено) разом з чотирма дітьми і чоловіком мешкає в невеликому містечку на лінії розмежування. Жінка доглядає чотирьох неповнолітніх дітей, виконує роботу по дому, офіційно не працює. І вже кілька років вона страждає від домашнього насильства –  чоловік регулярно б’є дружину.

До поліції жінка зверталася в минулому році, коли чоловік побив її, а потім не випускав з дому. А перед тим два роки тому, також під час сварки чоловік у стані алкогольного сп’яніння штовхав жінку, кричав образи та погрожував. Правоохоронці приїжджали, спілкувалися, але жодних протоколів не складали. А жінка не знає, як правильно повинні оформлюватися протоколи під час скоєння домашнього насильства.

Після чергового побиття, вона звернулась за допомогою на гарячу лінію БФ «Слов’янське серце» – на виклик виїхала мобільна бригада. Коли стало зрозуміло, що жінці потрібна юридична допомога, за справу взявся юрист. Але, на жаль, на отримання у суді обмежувального припису для чоловіка фактів було недостатньо.

«Зазвичай, жінки терплять насильство, тому що фінансово залежать від агресора, мають спільне житло, не можуть працювати, бо мають маленьких дітей», – зазначає Юлія Ромашко, психологиня та координаторка психологічної служби БФ «Слов’янське серце».

Психологічна служба благодійного фонду «Слов’янське серце» працює за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

 

Насилля в сім’ї: як отримати допомогу поблизу лінії розмежування та в умовах карантину - Фото №1

 

За словами Юлії, жінки також мають дуже велику емоційну залежність від чоловіка.

«Часто через декілька років спільного життя з агресором жінка вже немає ані подруг, ані стосунків з близькими людьми та ріднею, тому вона у всьому покладається на чоловіка. Тож круг насильства замикається. Він б’є, він і жаліє. Нажаль, багато жінок страждають через такі переконання, що склалися в нашому суспільстві:  їй ніхто не може допомогти і вона сама винна, бо робить щось не так, тому чоловік свариться. Це дуже небезпечні думки, жодна жінка не заслуговує на скоєння насильства над нею. Допомога є завжди. Так ми кажемо усім жінкам», – наголошує Юлія Ромашко.

Зараз, коли всі сім’ї вдома на карантині, ситуація тільки погіршується – жінки на самоізоляції з агресором, в одному приміщенні.

«Вони навіть не мають можливості дзвонити нам або іншим службам, щоб отримати допомогу», – каже Юлія Ромашко.

Спеціалістка зазначає, що саме зараз, коли збільшується кількість безробітних та посилюється емоційна напруга, зростає чисельність випадків домашнього насилля.

 

Яку допомогу можна отримати

 

Допомогти в ситуації насильства можуть мобільні бригади Благодійного фонду «Слов’янське серце», що надають психосоціальну та  юридичну допомогу постраждалим від сексуального та гендерно-зумовленого насильства.

 

Насилля в сім’ї: як отримати допомогу поблизу лінії розмежування та в умовах карантину - Фото №2

 

«Наші мобільні бригади продовжують працювати в умовах карантину, обов’язково дотримуючись всіх правил особистої безпеки, – розповідає Катерина Ханєва, координаторка проекту. – Ми здійснюємо екстрене реагування на випадки насильства, та в умовах карантину проводимо онлайн інформаційні сесії для жінок та підлітків, на яких розповідаємо про види насильства, до кого звернутися за допомогою, та найголовніше – що робити, якщо ця проблема є у вашій родині».

Катерина Ханєва вважає, що статистика по насильству в Донецькій області часто не відповідає реальним показникам. Проблема значно більша, ніж про неї говорять.

Спеціалісти БФ «Слов’янське серце» здійснюють таку допомогу:

  • психологині допомагають жінкам та дітям подолати наслідки домашнього насильства, відновити психоемоційний стан, навчають практикам самодопомоги для зменшення стресу;
  • юрист за необхідності супроводжує жінку до поліції, допомагає збирати документи для оформлення обмежувального припису, розлучення, отримання аліментів чи грошової допомоги;
  • соціальні працівниці супроводжують та підтримують жінку у нагальних життєвих питаннях на усіх етапах роботи з нею;
  • проводяться онлайн-зустрічі та онлайн-групи емоційної підтримки для жінок, як однієї з вразливіших категорії населення. На сторінці у фейсбук є розклад онлайн-зустрічей з юристом та психологом;
  • створюються відеоролики з порадами та практиками самодопомоги від психолога.

 

Як звернутися по допомогу

 

Жінки, які страждають від  насильства, можуть:

  • зателефонувати за номером гарячої лінії 050-036-86-65 – координаторка приймає дзвінки в режимі 24/7; також на цьому номері є месенджери – Viber, WhatsApp, Telegram;
  • відправити смс з проханням передзвонити на номер 050-036-86-65, якщо немає коштів.

 

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»

 

Насилля в сім’ї: як отримати допомогу поблизу лінії розмежування та в умовах карантину - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика