Наталія Веселова про пенсійну реформу та розбіжності з фракцією «Самопоміч»

2404
коментарі відсутні

Наталія Веселова про пенсійну реформу та розбіжності з фракцією «Самопоміч»

Народний депутат України Наталія Веселова підвела підсумки робочої поїздки комітету Верховної Ради з питань соціальної політики в Донецьку область . Зустріч з представниками ЗМІ відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

Протягом двох днів комітет працював у Бахмуті, Новолуганському, Зайцевому та на КПВВ «Майорське», де народні депутати спілкувалися з представниками місцевого самоврядування та з громадянами. «Поїздка на КПВВ дозволила підняти болючі проблеми, які стосуються жителів як підконтрольних, так і непідконтрольних територій. Одна з них – це виплата пенсій людям, які залишилися на тій території. Кабмін прив’язав їх до довідки ВПО, тому багато громадян України позбавлені свого конституційного права на пенсійне забезпечення», – зазначила Наталія Веселова.

За словами політика, необхідно дати можливість отримувати пенсію виключно після фізичної ідентифікації, яку жителі непідконтрольних територій повинні проходити без штучно створюваних складнощів. «Так ми захистимо права громадян України, які передбачені Конституцією. В іншому випадку нам не уникнути позовів до Європейського суду з прав людини. А це дорого обійдеться державі», – підкреслила народний депутат.

Виявлені в ході робочої поїздки проблеми депутати обговорять на засіданні комітету, після чого розроблять законопроекти для їх вирішення.

Що стосується змін в пенсійному законодавстві, то Наталя Веселова не вважає реформою запропоновані Кабміном нововведення. «Доплати до пенсій, збільшення страхового стажу – це лише косметичні зміни. А Україні вкрай потрібна саме пенсійна реформа. Тому я і група депутатів пропонуємо законопроект № 6677 щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в поєднанні з чинною солідарною системою, – повідомила вона. – Накопичувальний рівень дозволить збільшити розміри пенсій і стане внутрішньою інвестицією в економіку України. Однак влада проявляє нерішучість, тому розмови про накопичувальний рівень пенсійного забезпечення йдуть з 2003 року, але жоден уряд за ці роки так і не взяв на себе відповідальність змінити систему».

На прес-конференції Наталю Веселову попросили прокоментувати так звані «закони по реінтеграції Донбасу». Як відомо, за голосування «по-своєму» її було виключено з фракції «Самопоміч». За словами депутата, ще з 2015 року вона мала позицію щодо окупованих районів Донецької та Луганської областей, відмінну від тієї, яку займає політична партія. Коли почалася торгова блокада Донбасу, розбіжності з фракцією посилилися.

«Я завжди була проти економічної блокади, адже це фактично відмова від частини країни. Тим більше мені незрозумілі ідеї перенести державний кордон на лінію фронту, які висуває «Самопоміч». Навпаки, нам треба зшивати країну, всіма можливими способами давати сигнал людям на непідконтрольній території, що ми дбаємо про них, продумувати кроки по реінтеграції. І частина цієї роботи – відновлення пенсійних виплат всім жителям, а не тільки тим, хто отримав довідку ВПО», – заявила Наталія Веселова.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика