Краматорські прикордонники підвели підсумки службово-бойової діяльності у 2017 році. Прес-конференція відбулася за участі керівництва Краматорського прикордонного загону.
Понад 5,5 мільйонів осіб перетнули контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду протягом 2017 року. Це майже на чверть більше, ніж минулого року. За словами начальника штабу полковника Олександра Бутенко, через лінію зіткнення переїжджають в основному мешканці тимчасово непідконтрольної території з метою отримати соціальні виплати, відвідати родичів, купити продукти харчування, ліки та інші товари. Також за рік краматорські прикордонники перевірили 884 тисячі транспортних засобів.
«За різних обставин було відмовлено в пропуску понад 2 тисячам осіб. Причинами відмов стали неточності та самовільні виправлення в документах, відсутність дозволів фізичних осіб на перетинання лінії зіткнення. Крім того, багато проблем існує з провозом дітей з одним з батьків», – додав Олександр Бутенко.
Протягом минулого року краматорські прикордонники вилучили на КПВВ 36 одиниць зброї, 600 грамів вибухових речовин, понад 3,5 тисячі боєприпасів. Як зазначив Олександр Бутенко, минулого року ці показники були значно вище.
У осіб, що перетинали лінію зіткнення, продовж року було виявлено більше 8 кілограмів наркотичних речовин. Тільки в одному випадку на КПВВ «Майорське» прикордонники знайшли та вилучили 4 кг марихуани, яку зловмисник намагався приховати у паливному баку легкового автомобіля. За цім показником констатують тенденцію до збільшення.
Також продовжуються спроби провезти товарів і грошей більше ніж це дозволено. Протягом минулого року вилучено товарів на суму 47 мільйонів гривень та грошей у різних валютах у сумі 13 мільйонів гривень в еквіваленті. Зафіксовано випадок, коли на непідконтрольну територію намагалися ввезти екзотичну валюту – 40 тисяч венесуельських боліварів.
За порушення законодавства затримано 95 осіб, серед них кожен третій – іноземець. В більшості випадків вони до того перетинали державний кордон України через закриті пункти пропуску, зокрема Успєнка, Довжанський, Маринівка, Ізварине. Також виявлено понад 500 осіб з недійсними або підробленими документами, та 21 особа, причетна до бойових дій у лавах незаконних збройних формуваннях.
Протягом 2017 року контрольні пункти «Майорське» та «Мар’їнка», де несуть службу військові Краматорського прикордонного загону, 42 рази піддавалися обстрілам. Два прикордонники отримали поранення, які, на щастя, не загрожували їхнім життям. За словами начальника відділу прикордонного контролю Петра Сокарчука, значна увага приділяється забезпеченню безпеки осіб, які перетинають лінію зіткнення. На КПВВ облаштовуються укриття, визначаються маршрути руху пасажирів на випадок обстрілів. Сплановані подальші заходи. Кошти виділяються цільовим призначенням із державного бюджету.
Наразі у Краматорську створюється Донецько-Луганське регіональне управління Держприкордонслужби. Новий підрозділ розпочне свою роботу з 1 березня цього року. До нього також буде входити новостворений Лисичанський прикордонний загін. Вже підібрано приміщення, в якому проводиться ремонт. «Збільшення штату військовослужбовців, що працюють на наявних КПВВ, не передбачається. Зміни стосуватимуться тільки управлінської ланки. Створення нових підрозділів та розширення повноважень Держприкордонслужби сприятиме налагодженню правопорядку на лінії розмежування та в регіоні», – підкреслив Олександр Бутенко.
Він також додав, що біометричний контроль на КПВВ поки не передбачається, але якщо на те будуть видані відповідні розпорядження, краматорські прикордонники готові до виконання таких завдань.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!