Небесна Сотня — обличчя свободи України
“Герої не вмирають” — ці слова назавжди закарбувалися в серці кожного українця після подій Революції Гідності. Небесна Сотня — це символ мужності, жертовності та нескореного духу українського народу.
Небесною Сотнею назвали понад 100 людей, які загинули під час Революції Гідності (листопад 2013 — лютий 2014 року). Їх вбили на Майдані Незалежності у Києві, коли вони вийшли захищати свободу, права людини та європейський вибір України. Найкривавіші події сталися в лютому 2014 року, коли снайпери та силовики відкрили вогонь по беззбройних протестувальниках. За 18-20 лютого було вбито 79 осіб.
Серед загиблих були люди різного віку, професій і з різних куточків України. Наймолодшому герою, Назару Войтовичу, було всього 17 років, а найстаршому — 83-річному Івану Наконечному. Це були студенти, вчителі, підприємці, художники, селяни та айтішники — звичайні люди, які стали символами боротьби.
Серед Небесної Сотні — і наші земляки:
Сергій Бондарєв, 24.11.1981, Донецька область, місто Краматорськ. Програміст GlobalLogic, останні роки працював та жив у Києві 18 лютого 2014 Загинув від чотирьох кульових поранень під час першого штурму біля Будинку профспілок.
Іван Пантелєєв, 1.12.1981, Краматорськ рок-музикант, соліст групи «Небо Мінуса». Загинув на Інститутській. За свідченням лікарів та його матері — в тілі мав сім куль.
Дмитро Чернявський, 5.03.1992, Артемівське, Бахмутський район. Загинув від ножового поранення проросійськими бойовиками під час мітингу за єдність України у Донецьку.
Володимир Наумов, 9.03.1970, селище Шевченко, Добропільський район, був знайдений на Трухановському острові.
Володимир Рибак, Горлівка, 30.11.1971. 19 квітня понівечене тіло Героя було виявлене місцевими рибалками в річці Казенний Торець поблизу смт.Райгородок.
Дякуємо за нашу свободу. Героям слава!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!