Невдала спроба провести перші вибори директора школи у Краматорську

4027
1 коментар

Невдала спроба провести перші вибори директора школи у Краматорську

Законом України “Про освіту” передбачено призначення директора на вакантну посаду виключно за результатами конкурсу. В Краматорську перший конкурс був оголошений на обрання керівника загальноосвітньої школи № 22.

Вийшло так, що жоден з учасників змагань не зміг подолати навіть першого етапу. В результаті було висловлено публічне незадоволення умовами конкурсу з боку одного з кандидатів та навіть створена ним електронна петиція. Антикризовий медіа-центр вислухав претензії однієї сторони та отримав на них коментарі від начальника Краматорського міського управління освіти Марини Мозольової.

Варто зазначити, що на цьому конкурсі обирається керівник однієї з найкращих шкіл міста – як за якістю навчання, так і за традиціями. Тому й увага до події приділена неабияка. На жаль, перша спроба вийшла зі скандалом.

Один з кандидатів, Дмитро Костенко, вважає, що вся організація проведення конкурсу невдала та не відповідає вимогам чинного законодавства. До речі, Дмитро – колишній випускник ЗОШ № 22, має 15-річний стаж педагогічної роботи, зараз працює завідувачем відділення дистанційного навчання у Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Невдала спроба провести перші вибори директора школи у Краматорську - Фото №1

За його словами, перші непорозуміння виникли ще під час знайомства зі школою.

“Всіх чотирьох кандидатів запросили до школи, щоб ми виступили перед колективом. Тобто це скоріше було знайомство з потенційним директором, а не навпаки. Я розповів про себе, сказав, що мені небайдужа доля моєї рідної школи, що хочу втілювати ідеї освітньої реформи. У відповідь пролунали гнівні тези, мовляв не треба нам тут порушувати традиції, в нашій школі культ навчання та суворої дисципліни. Ладно, але ж окрім розмов, мені б хотілось дізнатись про господарчу діяльність. Однак формат зустрічі цього не передбачав”, – розповів Дмитро Костенко.

Марина Мозольова, навпаки, вважає, що самі кандидати повинні були проявити ініціативу:

“Жоден претендент не прийшов заздалегідь у школу, не ознайомився з матеріально-технічним станом, не поцікавився традиціями, не вивчив потреб навчального закладу, щоб скласти перспективний план своєї майбутньої роботи”.

Невдала спроба провести перші вибори директора школи у Краматорську - Фото №2

Багато зауважень у Дмитра Костенка є до змісту Положення про конкурс, затвердженого сесією міськради. На його переконання, воно має відмінності від типового, розробленого Міністерством освіти. Зокрема, не відповідає критеріям прозорості (відсутній відеозапис засідань комісії). Також кандидат вважає, що у Положенні порушені вимоги до складу конкурсної комісії (у ній немає жодного шкільного директора), до екзаменаційних білетів включені питання про непрофільні для освіти закони, недосконало прописані критерії оцінювання, немає процедури оскарження рішень комісії.

“На першому етапі ми складали іспит на знання законів, причому не у вигляді тестів, а у вигляді відповідей на запитання. По-перше, не вистачило часу, щоб дати розгорнуту відповідь. А по-друге, чомусь включили питання на знання Конституції та закону “Про запобігання корупції”, хоча Міністерство рекомендує запитувати у кандидатів тільки про закони, які стосуються освіти. Найголовніше, що мене найбільш вразило – інформація про те, що ніхто не пройшов цього етапу, з’явилася у ЗМІ раніше, ніж був підписаний протокол і результати були оголошені учасникам”, – обурюється Дмитро Костенко.

Марина Мозольова стверджує, що Положення про конкурс розроблялось виключно на підставі типового, запропонованого Міністерством освіти, тому за суттю нічім не відрізняється від нього. Склад конкурсної комісії був затверджений міським головою. До комісії увійшли 10 осіб, серед яких заступник мера, депутат міськради, представник управляння освіти, вчителі ЗОШ № 22, батьки учнів цієї школи.

“В екзаменаційних білетах всі питання стосувалися законодавчої бази, яку повинен знати керівник учбового закладу. Зміст був відомий кандидатам заздалегідь, тобто вони могли підготуватись. І сенс був не в тому, щоб протягом виділеного часу викласти весь закон. Треба було своїми словами передати головну думку – зробити те, чому ми навчаємо дітей у школах. На жаль, ті відповіді, які комісія отримала, свідчать про вкрай низький рівень фаховості кандидатів”, – наголосила Марина Мозольова.

Проте Дмитро Костенко вирішив не здаватись та написав дві заяви – одну на ім’я голови комісії про те, щоб вважати результати конкурсу не дійсними, а другу – на ім’я голови Краматорської міської ради про те, щоб вважати Положення про конкурс таким, що не відповідає чинному законодавству. Також він створив петицію на сайті міськради про скасування Положення та проведеного етапу конкурсу.

“Я хочу знати, кому вигідно, щоб найкращий навчальний заклад міста другий рік поспіль залишався без керівника. І під кого врешті решт буде проведений черговий конкурс”, – зазначив Костенко.

Натомість в управлінні освіти поки що не визначились з новою датою проведення конкурсу.

“Після невдалої спроби ми взяли невеличкий тайм-аут, щоб ще раз переглянути перелік питань. Крім того, пропонуємо школі висунути когось зі своїх кандидатів. У 22-й школі працює багато досвідчених і авторитетних людей, які могли б узяти на себе керування закладом. Поки що охочих немає – занадто велика відповідальність”, – повідомила Марина Мозольова.

Щодо заяв і петиції претендента, керівниця управління запевнила, що він отримає всі відповіді, як того потребує чинне законодавство.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » Конкурс на директора 22-ї школи: перший млинець комом
5 років тому

[…] Детальніше про конфлікт […]


Новини

Відео

Аналітика