Незаконний видобуток вугілля в Краматорському районі: справу передано до суду

2843
коментарі відсутні

Незаконний видобуток вугілля в Краматорському районі: справу передано до суду

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування щодо учасників злочинної організації, яка займалася незаконним видобутком вугілля, завдавши державі збитків на понад 5 мільярдів гривень. Наразі матеріали справи відкриті для ознайомлення обвинуваченим та їхнім захисникам.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, інформує АКМЦ.

Так, зазначається, що працівники ДБР у листопаді 2024 року припинили незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти «Свято-Покровська» в селищі Курицине Краматорського району Донецької області.

Приватне товариство отримало ліцензію на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовища кам’яного вугілля у 2021 році, але так і не розпочало відповідні роботи. Цим скористалася група осіб, яка фактично об’єдналася у злочинну організацію. До її складу, окрім ініціатора, входило ще вісім осіб, які займалися технічним забезпеченням видобутку вугілля, охороною території, контролем роботи шахтарів, веденням обліку та реалізацією незаконно видобутого вугілля.

Без жодних дозвільних документів вони здійснювали видобуток вугілля на глибині близько 80 метрів. Для цього вони навіть переробили старий недіючий вентиляційний канал шахти «Свято-Покровська» на ствол для спуску шахтарів під землю.

Крім того, організатор незаконного бізнесу домовився з головою місцевої територіальної громади, який допоміг захопити земельну ділянку для видобутку вугілля, підробивши документи щодо передачі її в оренду підконтрольному організатору підприємству. Керівник місцевої громади також прикривав незаконну діяльність на захопленій земельній ділянці.

Зазначена злочинна організація діяла з грудня 2021 року по листопад 2024 року, після чого була викрита працівниками ДБР. За цей період окремі учасники злочинної організації легалізували понад 80 000 тонн незаконно видобутого вугілля шляхом продажу фізичним та юридичним особам.

Фігурантам інкримінують злочини за статтями 255 (злочинна організація), 240 (незаконний видобуток вугілля), 206 (перешкоджання законній господарській діяльності), 209 (легалізація майна), 358 (підроблення документів та їх використання) Кримінального кодексу України.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Читайте також: На кордоні затримали жителя Донеччини з двома “дружинами”: прикордонники викрили схему виїзду через фіктивні шлюби


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика