Нормативи на комуналку знизили – субсидія стане менше
У травні цього року Кабінет Міністрів скоротив нормативи на опалення, а в серпні – ще і на газ. Перегляд нормативів в першу чергу вплине на субсідіантов, оскільки субсидії на оплату комунальних послуг надаються тільки в межах соціальних норм споживання.
За все «зайве» потрібно платити в повному обсязі. Тому чим нижче нормативи, тим менше держава витрачає на субсидії і тим економніше ми повинні споживати енергоносії. Нововведення набудуть чинності з початком опалювального сезону – в жовтні цього року.
Як скоротили нормативи
на опалення:
- з 5.5 до 5 кубів газу на квадратний метр
- з 65 до 51 кВт/год електроенергії (якщо електричне опалення)
- з 0,0548 до 0,0431 Гкал тепла на квадратний метр (якщо центральне опалення)
на газ:
- Якщо є тільки газова плита: з 4,4 до 3,3 кубометра газу на людину
- Якщо є газова плита і немає гарячої води: з 7,1 до 5,4 кубометра на людину
- Якщо є і газова плита, і газовий водонагрівач: з 14 до 10,5 кубометра на людину.
Такі невеликі на перший погляд зменшення нормативів при підрахунках виливаються в значні суми.
Наприклад, в минулому опалювальному сезоні сім’я з чотирьох осіб в будинку 60 квадратних метрів, яка використовує газ і для опалення, і для підігріву води, і для приготування їжі, з субсидією могла спалювати 386 кубометрів (5,5*60+14*4). Саме такий обсяг покривала субсидія. У цьому опалювальному сезоні для цієї ж сім’ї норматив по газу скоротять до 342 (5*60+10,5*4) кубометрів. Якщо продовжити витрачати по старому нормативу, без субсидії доведеться заплатити за 44 куба газу. За діючого тарифу це 305,8 грн. (З квітня цього року куб газу коштує 6,95 грн).
І ще один приклад. Сім’я з чотирьох осіб в квартирі площею 60 квадратів, з центральним опаленням і газовою плитою, в минулому опалювальному сезоні могла спалювати зі знижкою 3,28 Гкал тепла і 56 кубів газу. У цьому опалювальному сезоні субсидія компенсує всього 2,58 Гкал і 42 кубометра газу. Якщо, наприклад, сім’я в Краматорську продовжить витрачати енергоносії по старому нормативу, то самостійно доведеться заплатити за 0,7 Гкал – 1003,1 грн. (Для розрахунку взято тариф підприємства «Краматорскмежрайтеплосеть» – 1433,3 грн/Гкал). У той же час за «зайвий газ» доведеться віддати 97 грн.
Уряд не обмежилася переглядом нормативів і на своєму засіданні 18 серпня прийняв рішення змінити також і період, за який враховуються доходи при нарахуванні субсидії.
Якщо раніше вважався середній дохід на одного члена сім’ї за минулий календарний рік, то зараз будуть брати середній дохід за минулі два квартали, тобто за півроку:
- На майбутній опалювальний сезон – дохід з січня по червень 2017 р.
- На неопалювальний сезон в 2018 році – дохід з липня по грудень 2017 р.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!