Нові можливості для абітурієнтів з непідконтрольної території

31755
коментарі відсутні

Нові можливості для абітурієнтів з непідконтрольної території

Пройти безоплатні курси підготовки до внутрішніх іспитів і ЗНО, та ще й отримувати стипендію – такі можливості для абітурієнтів з непідконтрольої території  надаються з непідконтрольних територій, які планують вступити до українських вишів.

Цього року запроваджено державний освітній проєкт допомоги молоді, який реалізує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством освіти та науки. В Донецькій області для проведення підготовчих курсів обрано декілька вищих навчальних закладів, серед яких – Донецький національний медичний університет (ДНМУ).

Про деталі пілотного проєкту розповів відповідальний з питань підготовчих курсів ДНМУ Олександр Кузякін – асистент кафедри та заступник секретаря приймальної комісії університету (на фото). Прес-конференцію можна подивитися за посиланням 

 

Нові можливості для абітурієнтів з непідконтрольної території - Фото №1

 

Що дає проєкт?

– можливості для абітурієнтів вступити до будь-якого вищого навчального закладу України без ЗНО, на підставі свідоцтва про проходження курсів.

 

Хто може пройти курси?

– Випускники, які закінчили школу у цьому році та проживають на непідконтрольній території або у «сірій зоні».

 

Як потрапити на курси?

– Звернутися до приймальної комісії вишу будь-якими засобами зв’язку (телефоном +380-99-667-89-38 або ел. поштою admission@dnmu.edu.ua) та отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію при перетині КПВВ.

 

У який строк можна записатися на курси?

– До 29 червня включно потрібно приїхати до вузу та особисто подати документи – заяву, копію паспорта, копію довідки ВПО (за наявності), 4 фото, освітню декларацію (про закінчення школи цього року).

 

Скільки триватиме навчання?

– Підготовчі курси розраховані на два місяці, до 31 серпня. Орієнтований обсяг навантаження – 28 годин на тиждень.

 

Які дисципліни вивчатимуться?

– Англійська мова, історія України, українська мова, біологія, математика. За підсумками навчання з кожної дисципліни слухачем здається підсумковий іспит. По завершенні слухач отримає свідоцтво з оцінками, яке дозволить вступити до вишу.

 

Чи потрібно платити за курси?

– Ні, курси є безкоштовними. Також слухачі забезпечуються безоплатним проживанням та харчуванням. Більш того, передбачене щомісячне грошове забезпечення у розмірі 4 588 гривень.

 

Де проходитимуть навчання?

– Жити та вчитися абітурієнти будуть або в гуртожитку у Краматорську, або на базі відпочинку «Сонячний» у Щурово, якщо її встигнуть відкрити.

 

Що окрім навчання пропонується слухачам?

– Курс тренінгів, спрямований на адаптацію молоді з непідконтрольних територій до нових умов, волонтерські заходи, а також різноманітна культурна програма – екскурсії до Краматорського ландшафтного парку, на крейдяні скелі у Білокузьміновку, у Клебан-Бик, на слов’янські солоні озера, до дендропарку у Ямполі, поїздка у Святогірськ, відвідання соляних шахт Соледару та інше.

 

Чи обов’язково вступати до того закладу, де проходив курси?

– Після закінчення підготовчих курсів абітурієнт може обрати будь-якій вищій навчальний заклад України, не обов’язково той, де проходив навчання.

Світлана Денисенко

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика