Новий порядок монетизації субсидій
Інтерв’ю з начальницею Костянтинівського управляння захисту населення Світланою Зубахіною щодо нового порядку монетизації субсидій.
Які нові правила отримання субсидії?
Вже з березня цього року стартує ще одна модель монетизації субсидії, тобто тепер вона буде виплачуватися готівкою. Для розрахунків за комунальні послуги виплачуватися вона буде пенсіонерам разом з пенсією, а працездатним особам – переказом ЦРС «Ощадбанк», в установі діє система швидка копійка. Працездатні особи повинні звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом до будь-якого відділення «Ощадбанку». Вони пройдуть ідентифікацію, і їм буде виплачено ці кошти. Якщо такі громадяни протягом трьох місяців не з’являться до банку, то гроші повернуться до Мінсоцполітики. Усі пенсіонери, які отримають фінанси через банкінг, отримають готівку від монетизації на свій рахунок. Якщо вони отримують пенсію через поштові зв’язки, їм буде або принесено додому, або видано у поштовому відділенні.
Хто отримає готівку?
Її отримають всі ті, кому призначено субсидію з 2018-го року, тобто на опалювальний період з жовтня по грудень. Тож всі ці домогосподарства перейдуть на монетизацію.
Ті особи, яким субсидію призначено з 1-го січня 2019-го року, залишаться ще на старій моделі монетизації. Тобто, ми нараховували їм субсидію й надавали відповіді – вони сплачували свої послуги відповідно до цього розрахунку. У них залишається обов’язкова плата. По закінченню опалювального періоду, якщо ці громадяни заощадили, то у них залишаться кошти на рахунках комунальних установ. «Ощадбанк» в кінці опалювального періоду перераховує заощаджені кошти також готівкою.
Що вони повинні робити, коли отримають гроші?
В березні вони отримають готівку за нараховану субсидію у лютому. Й вони будуть сплачувати комунальні послуги, спожиті в повному обсязі за лютий. Для цих сімей немає такого поняття, як сплачувати свою обов’язкову частку. Вони повинні розрахуватися за комунальні послуги, спожиті у лютому, в повному обсязі.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!