Новий сайт АКМЦ вже працює
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Антикризовий медіа-центр та наш проєкт “Донеччина. ЗмІнИ”
Нарешті знімаємо не лише ми, але й про нас! ))
Про роботу Антикризового медіа-центру та наш дуже корисний проєкт “Донеччина. ЗмІнИ”. Гайда дивитися!
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Посилити голос місцевих ЗМІ на Донеччині та Луганщині
Громадська організація «Детектор медіа» розпочала довготривалий проект, спрямований на зміцнення незалежних засобів масової інформації на сході України. Першій етап – тренінг для редакторів ЗМІ Донецької і Луганської областей розпочався в Антикризовому медіа-центрі.
«Ми обрали саме цей регіон, оскільки віримо в єдину Україну та обов’язкове повернення тимчасово окупованих територій. Роль медіа у цьому процесі надзвичайно велика, адже від журналістів багато чого залежить – як вони комунікують з людьми, які сигнали посилають своїй аудиторії. Тому важливо підтримувати місцеві ЗМІ на сході країни, щоб вони й надалі працювали в цьому регіоні. Сподіваюсь, що наш проект допоможе вам отримати нові знання та навички, які стануть поштовхом для розвитку вашої редакції», – зазначила Діана Дуцик, виконавча директорка ГО «Детектор медіа».
Про цілі та задачі проекту, а також про подальші його етапи розповіла Євгенія Олійник, координатор проекту «Посилення голосів незалежних медіа на сході України», який впроваджується громадською організацією «Детектор медіа» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та уряду Нідерландів.
«Наш проект направлено на посилення голосу незалежних місцевих ЗМІ на сході України для кращого інформування громадян про події що відбуваються. В рамках проекту буде розроблено програму підтримки для кожного ЗМІ, яке приймає в ньому участь. Щоб діяти цілеспрямовано, спочатку ми зробили оцінку потреб та спроможності місцевих ЗМІ – провели моніторинг контенту та анкетування редакторів і журналістів. Таким чином ми дізналися, які потреби мають редакції», – повідомила Євгенія Олійник.
На основі цієї оцінки буде розроблено програму підтримки для ЗМІ Донеччини та Луганщини. Програма містить три види активності – загальні дводенні тренінги, їх буде проведено три (першій з них – для редакторів – розпочався 27 жовтня в Антикризовому медіа-центрі); індивідуальні консультації експертів безпосередньо в редакціях по напрямкам, які необхідно посилити; стажування протягом 1-2 тижнів у Києві влітку наступного року.
Друге дослідження було спрямовано на вивчення медіа-споживання в Донецькій і Луганській областях. «Коли ми почали вивчати потреби спроможності ЗМІ, стало зрозуміло, що необхідно бачити комплексну картину. Для цього ми провели ще одне доволі об’ємне та ґрунтовне дослідження медіа-споживання шляхом глибинного інтерв’ю та фокус-груп. Загалом ми опитали 173 респонденти на предмет того, як вони сприймають інформацію з урахуванням своїх певних переконань і життєвого досвіду, якої інформації їм не вистачає. І коли мі будемо працювати зі ЗМІ, то обов’язково будемо враховувати результати цього аналізу», – зазначила Євгенія.
Участь у тренінгу приймають 29 редакторів і журналістів, які представляють усі види ЗМІ Донецької і Луганської областей – друковані видання, радіо та телебачення, онлайн-видання.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Голоси
Інформаційна війна та тотальна пропаганда на Сході України створює вакуум, в якому активно множаться стереотипи та забобони. Решта українців становиться все більш і більш упередженими щодо мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей, і ототожнюють громадян, що лишилися по той інший бік і стали жертвами, з терористами і загарбниками.
За підтримки Фонду Маршалла “Германія — США” наша команда реалізує проект “Голоси”, аби кожен українець, незалежно від його місця перебування, мав змогу почути правду із перших вуст, а не споживати фейки пропаганди.
- Ми створюємо діючий механізм для комунікації людей з обох боків лінії розмежування;
- Ми налагоджуємо втрачені зв’язки з мешканцями Донецької та Луганської областей;
- Ми ставимо за мету звільнити людей від стереотипів та упередженості один проти одного;
- Ми пропонуємо людям абсолютно безпечний зв’язок, живу дискусію, яка жодним чином не підлягає прослуховуванню чи будь-якому контролю.
“Голоси” це – унікальна технологія налагодження прямої комунікації звичайних людей по обидві сторони військового конфлікту. Шляхом живої розмови реальних людей, усі разом, ми зможемо протидіяти будь-якій пропаганді, стереотипам, та тим, хто розпалює штучну ненависть.
ГОЛОСИ – проект для анонімного спілкування незнайомих людей.
Це можливість для проживаючих по різні боки від лінії розмежування:
- дізнатися з перших вуст про те, що відбувається;
- поділитися своєю і почути іншу думку;
- позбутися впливу пропаганди ЗМІ та нав’язаних стереотипів.
Ми забезпечуємо:
- віртуальне місце для одноразового спілкування;
- конфіденційність;
- узгодження за часом двох абонентів;
- консультаційну підтримку.
Розмова відбувається одноразово і не потребує ідентифікації, тобто без імен, аккаунтів, мейлів.
Ваші дії для того, щоб ми змогли синхронізувати обох співрозмовників:
- зареєструвати одноразовий e-mail або використати будь-який зручний для вас ресурс зворотного зв’язку (пошта, SIM-карта, аккаунт бота);
- заповнити анонімну анкету, натиснути кнопку «Відправити»;
- отримати від нас запит про узгодження зручного для вас часу;
- отримати посилання на чат і почати розмову з незнайомцем.
Після розмови ми просимо вас заповнити анкету, яка дозволить нам оцінити користь такого спілкування і необхідність нашого проекту.
Ми протестували кілька анонімних сервісів і рекомендуємо temp-mail.ru () як одноразовий поштовик, який генерується відразу після входу на сайт, не вимагає реєстрацій, паролів, видаляє всі повідомлення через 60 хвилин після отримання . Більше про подібні сервіси можна почитати в незалежних оглядах тут або тут, або пошукати самостійно. Якщо ви бажаєте використовувати для зв’язку з нами свій реальний аккаунт або пошту, ми збережемо вашу конфіденційність і видалимо контакти після сеансу.
Ми використовуємо для проведення розмов спеціальну платформу конфіденційного спілкування Jitsi . Jitsi захищена від стороннього втручання, не зберігає дані, дозволяє вибрати кращий спосіб спілкування – текстові повідомлення, аудіо або відео зв’язок.
Після узгодження часу двоє співрозмовників отримують від нас посилання на індивідуальну «кімнату» для розмови. Посилання відкривається за допомогою звичайного браузера на Linux, Mac OS X, Windows, Android. При бажанні для Android можна встановити додаток Jitsi через Google Play.
Заповнюте анкету та приєднуйтесь!
Результати “Голосів”:
Конструктиву у діалогах стає більше — проект Антикризового медіа-центру “Голоси”
Конструктива в диалогах становится больше – проект Антикризисного медиа-центра “Голоса”
Зведення ГОЛОСІВ, що пролунали у грудні
Декабрьская сводка прозвучавших ГОЛОСОВ
Підсумки нових сесій «ГОЛОСІВ»
Ставлення до реформ в системі освіти
Отношение к реформам в системе образования
Апрельские сессии проекта ГОЛОСА
Проблеми з отриманням біометрики
Проблемы с получением биометрии
Червневі сесії ГОЛОСів про працевлаштування, комунальні послуги, реінтеграцію
Июньские сессии ГОЛОСов о трудоустройстве, комунальных услугах и реинтеграции
Опитування
Анкетування: ГОЛОСИ про місцеву медицину і реформи
Анкетирование: ГОЛОСа о местной медицине и реформах
Анкетування: ГОЛОСИ про безвіз і біометрику
Анкетирование: ГОЛОСа о безвизе и биометрике
ГОЛОСА. Есть ли достойные предложения на рынке труда в городах Донбасса (видео)
Анкетування: ГОЛОСИ про працевлаштування
Анкетирование: ГОЛОСа о трудоустройстве
ГОЛОСа по обе стороны от линии разграничения: мнение обычных людей о языке общения (видео)
Анкетування: ГОЛОСИ про мовну проблему
Анкетирование: ГОЛОСа о языковой проблеме
Реинтеграция: какой будет дорога домой (видео)
Анкетування: ГОЛОСИ про реінтеграцію
Анкетирование: ГОЛОСа о реинтеграции
Итоги
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Краматорськ – від окупації, до визволення
Сприяння розвитку незалежних ЗМІ
В вересні 2016 року «Національний фонд з підтримки демократії» надав допомогу Антикризовому медіа-центру з метою сприяння розвитку незалежного інформаційного поля на сході України.
В рамках проекту:
Ми створюємо механізми об’єктивного висвітлення подій в регіоні і своєчасного донесення правдивої інформації до всього українського суспільства, органів влади і світової спільноті.
Ми налагоджуємо ефективної взаємодії між регіональними ЗМІ, владою і громадськістю.
Ми формуємо альтернативну модель роботи місцевих ЗМІ.
Ми допомагаємо громадським організаціям і державним органам влади в організації та проведенні інформаційних заходів.
Ми створюємо якісний контент, який відображає правдиву картину того, що відбувається на сході України.
Антикризовий медіа-центр сьогодні – це інформаційна підтримка та висвітлення ключових подій на сході України і вільна медіа-платформа. Ми незаангажовані і відкриті для кожного.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!