Низька явка, фотографування у кабінках та помилкове погашення бюлетенів – як голосує південь Донеччини


915
коментарі відсутні

Низька явка, фотографування у кабінках та помилкове погашення бюлетенів – як голосує південь Донеччини

Триває голосування на місцевих виборах в Донецькій області, проте не обходиться без порушень. Про них повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, за наданими свідченнями поліція проводить перевірки.

Так, були помічені зловживання у приморському селі Юр’ївка. Голосуванню у цьому населеному пункті перебувала масова зміна виборчої адреси, в результаті чого кількість виборців зросла на 77%.

«Станом на 31 липня в Юр’ївці був зареєстрований 251 виборець, а після зміни місця голосування на 30 вересня у виборчому списку вже налічувалося 1122 особи. Хоча сама процедура зміни виборчої адреси не є порушенням, спостерігачі ОПОРИ пильно слідкують за перебігом голосування саме у цьому окрузі. Виявилося, що сьогодні виборці, які заходили до кабінок з бюлетенями, фотографували їх», – розповіла Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

За її словами, спостерігач ОПОРИ, який був на дільниці, охарактеризував дане явище як масове, що носить системний характер. Відповідне повідомлення він надіслав до поліції. У Нацполіції дану інформацію зареєстровано, проводиться перевірка. Також спостерігач поскаржився на те, що члени виборчої комісії перешкоджали його роботі, вимагаючи видалити відео-зйомки з камери.

Не зовсім гладко проходять вибори й в Маріуполі. Окрім випадку передрукування бюлетенів до Маріупольської райради, виявилося також помилкове погашення бюлетенів з виборів міського голови.

«Всього було помилково погашено понад 4 тисячі бюлетенів на трьох дільницях. Голова територіальної виборчої комісії прокоментував ОПОРІ, що це зроблено не навмисно, а з причини втоми членів дільничних комісій. На одній з них 861 бюлетень був помилково погашений, проте 654 бюлетені залишилися незіпсованими. Сподіваємось, що їх вистачить для голосування, тому виборці можуть приходити та реалізовувати своє право голосу», – зазначила Наталія Боровська.

Однак чи достатньо цієї кількості бланків, якщо явка виборців буде високою, питання відкрите. Поки що, на 14:00, виборці Маріуполя не поспішають на дільниці. За даними міської виборчої комісії явка складає трохи більше 15%. Але попереду ще шість годин голосування – виборчі дільниці зачиняються о 20:00.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі