Обмін досвідом реформ з естонськими друзями

7541
коментарі відсутні

Обмін досвідом реформ з естонськими друзями

В Антикризовому медіа-центрі пройшла відкрита дискусія в форматі телемосту Естонія-Україна. Говорили про проведення реформ в умовах збройного конфлікту, і як Європа може сприяти реальним змінам на сході країни.

Телеміст відбувся в рамках «Фестивалю думок», який вже в п’ятий раз проходить в Естонії. Під час заходу активні громадяни обговорюють, яким вони бачать своє майбутнє, які є нагальні питання і проблеми.

Сьогодні Україну в світі сприймають через призму подій, які відбуваються на Донеччині та Луганщині. Але, крім бойових дій, у нас проводяться реформи, створюється активний громадський сектор, все більше людей беруть на себе відповідальність за те, що відбувається в державі і за її майбутнє. Саме поступальний рух України в європейському векторі розвитку став предметом обговорення під час телемосту. Свої думки висловили запрошені експерти та всі бажаючі, присутні по обидві сторони телемосту.

«Естонія має успішний досвід впровадження реформ та демократичного розвитку, при цьому естонцям зрозуміла наша ситуація, – зазначив керівник АКМЦ Сергій Попов. – Тому вони підтримують нас, реалізуючи в Україні ряд важливих проектів. Зокрема, проект Resilience Ukraine, який підвищує спроможність населення протистояти як внутрішнім, так і зовнішнім загрозам безпеки. Естонські добровольчі загони стали прикладом для створення в об’єднаних територіальних громадах підрозділів добровольців-вогнеборців при ДСНС. Це прості люди, які приділяють свій особистий час для навчання, щоб в екстреній ситуації врятувати свої сім’ї, жителів своєї громади і власне свою країну».

В ході дискусії експерти з естонської сторони відзначили позитивні зміни, що відбуваються в Україні. На їхню думку, про це треба говорити, так як позитивний досвід дає хороший стимул для подальшого розвитку.

За словами Яанікі Мірило, віце-мера міста Дніпра, в Україні зараз відкрилося неймовірне вікно можливостей робити те, чого не робилося протягом двадцяти років. «Так, у нас зараз складна ситуація, йде війна, і не всі реформи видно відразу, але навіть за два роки ми значно просунулися вперед – починаючи з реформи в енергетиці та закінчуючи створенням електронного уряду. Також можна згадати реформу поліції, можливість участі громадян в прийнятті рішень, в освоєнні громадського бюджету. За деякими позиціями Україна навіть випереджає Естонію в міжнародних рейтингах», – похвалилася Яаніка.

Депутат Слов’янської міськради Ольга Алтунина висловила думку, що люди іноді негативно сприймають реформи через нестачу інформації. А роз’яснення так званих «експертів» з телеканалів бувають упередженими, тому тільки заплутують пересічних громадян. «Шлях реформ довгий і тернистий, але ми його пройдемо», – запевнила депутат.

Про реформу децентралізації і накопичений позитивний досвід розповів директор Донецького регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Артем Вівдич: «У 2015 році люди ризикнули змінити ситуацію і почали створювати об’єднані територіальні громади. Їм було непросто, адже довелося застосовувати зовсім нові інструменти управління. В результаті з’явилися справжні господарі на рівні місцевої влади, які грамотно розпоряджаються бюджетом. І ось вже сьогодні жителі сусідніх сіл бачать різницю, коли в ОТГ проводиться вуличне освітлення, асфальтуються дороги, будуються дитячі сади і сквери, а у них нічого не змінюється протягом багатьох років. Іноді кажуть, що реформи неможливо проводити в умовах збройного конфлікту. Я з цим не згоден. Більш того, я вважаю, що Донецька область має стати пілотним проектом реформи децентралізації та передавати досвід іншим регіонам України».

Тему війни, незважаючи на досягнуту організаторами телемосту домовленість, торкнулася Ізабель з естонського міста Пярну. «Реформи – це як ремонт в будинку, який необхідно робити, щоб він не розвалився. Але як можна робити цей ремонт, якщо в сусідній кімнаті є хтось, хто не хоче жити разом зі мною, хто не хоче змін? Адже всі мешканці повинні відчувати себе і вести себе як єдине суспільство. Як і чим Естонія може допомогти вам, щоб відновити кордони?», – запитала вона.

Судячи з відповідним реплік, всі учасники дискусії як з української, так і з естонської сторони, впевнені в тому, що ремонт-реформи в Україні необхідно робити, щоб побудувати сильну успішну державу, інакше ця війна ніколи не закінчиться. Треба демонструвати точки зростання, і коли виникне критична маса позитивних змін, шлях демократичних перетворень буде необоротний.

Фоторепортаж


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика