Очищення води в умовах обмеженого або відсутнього доступу до питної

6131
коментарі відсутні

Очищення води в умовах обмеженого або відсутнього доступу до питної

Кожна людина має потребу у достатній кількості чистої питної води щодня. Однак через те, що в країні йде війна й багато міст просто відрізані від водопостачання, через неможливість вийти з укриття та невпевненість у якості води в зоні, де ведуться активні бойові дії, доступ до чистої води може бути обмеженим або взагалі відсутнім.

Тож варто знати деякі правила очищення води для подальшого використання, адже навіть за відсутності спеціальних фільтрів її можна очистити від небажаних домішок та бруду.

Проціджування

Вам знадобиться чиста та достатньо щільна тканина. Натягніть її над шийкою посуду та процідіть воду.

Відстоювання

Відстоювати звичайну воду потрібно протягом 5-6 годин, але якщо ця вода взагалі не призначена для вживання, то час збільшується – відстоювання займе від 24 до 48 годин. За цей час солі та механічні частинки осядуть на дно та випаряться легкі сполуки.

Вживати можна тільки 2/3 об’єму рідини.

Виморожування

Якщо є можливість, то краще виморожувати воду перед вживанням – це допоможе отримати якісний склад води, який легко засвоюється організмом.

Ідеальним варіантом очищення є двоетапний:

  1. Помістіть ємність з водою в морозильну камеру, дочекайтеся, поки заморозиться приблизно 10% води та видаліть крижану кірку чи перелийте рідину в іншу ємність.
  2. Поверніть воду до морозильної камери й розморожуйте потім при кімнатній температурі.

Кип’ятіння

Так, це дійсно не самий ідеальний метод у звичайному житті, оскільки збільшується концентрація солей. Проте завдяки кип’ятінню гинуть віруси та бактерії, випаровуються низькотемпературні газоподібні речовини та хлор.

Щоб звести до мінімуму негативні наслідки потрібно використовувати попередньо очищену воду.

Фільтрація для очищення води

Безумовно, фільтрація є найбільш якісним варіантом очищення води. Застосування спеціальних систем дозволяє позбавитися від домішок, які часто бувають у рідині.

Але у критичних умовах фільтрів може просто не бути поряд, тож замість них можна використовувати фізико-хімічні складові, такі як активоване вугілля, пісок, гравій, глина та ін.

Очистити воду для подальшого використання в якості питної, коли доступ до неї може бути обмежений або ж відсутній, можливо. Ось таку схему оприлюднив й Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні на своїй офіційній сторінці у Facebook.

 

Очищення води в умовах обмеженого або відсутнього доступу до питної - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика