Олександро-Калинове отримало 50 тисяч гривень на екологічний розвиток
Не перемогли, але гроші отримали. Посольство Франції відзначило громаду села Олександро – Калинового призовим фондом у 50 тис. грн. Винагорода за екологічні заходи має також піти на збереження навколишнього середовища.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
В Іллінівці створять Центр надання культурних послуг
Іллінівська єдина на Донеччині громада, та одна з-поміж семи громад України, де за пілотним проєктом Міністерства культури України з’явиться центр культурних послуг.
Козацька вежа, етногалявина, ярмаркова площа, мотузковий парк та альтанки для відпочинку готові створити в Олександро-Калиновому, і тут вже ведуться підготовчі роботи. Нині над проєктом та архітектурними рішеннями працюють столичні фахівці.
Центри культурних послуг (далі ЦКП) – це багатофункціональні публічні простори, які забезпечать доступність населенню базового набору культурних послуг, створять можливість в одному місці зібрати дорослих, дітей, молодь і людей старшого покоління аби всі охочі могли навчитися нового та вільно спілкуватися.
Кожна громада-учасниця проєкту отримає:
- Дослідження теперішнього стану сфери культури та рекомендації її розвитку;
- Соціологічне дослідження потреб і побажань її жителів щодо покращення якості надання культурних послуг, модернізації культурної інфраструктури та змістовного наповнення центру культурних послуг;
- Архітектурний проєкт майбутнього центру культурних послуг;
- Покроковий план заходів створення центру культурних послуг в громаді;
- Зразки документів, що необхідні для створення та забезпечення ефективного функціонування центру культурних послуг в громаді;
- Бренд-стратегію центру культурних послуг адаптовану для громади;
- Експертну допомогу в підготовці заявки на отримання державної субвенції на створення центрів культурних послуг.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У селі Олександро-Калинове розвивається внутрішній туризм
Це село вважається культурним центром Іллінівської громади. Там часто проходять різні цікаві заходи, працює музей довкілля, який завоював не аби яку славу. Туди приїжджають групи людей на екскурсії, як з України так і з-за кордону. Музей постійно поповнюється експонатами, тому людям які вже відвідували його, буде цікаво знов завітати.
Зараз у Олександро – Калиновому відкривається новий культурний напрямок – туристичні походи. «Ми давно співпрацювали з туристичною фірмою. Директорка агентства звернулася до мене із пропозицією додавати нові туристичні об’єкти . У нас виникла ідея за мотивами старого фільму «Кавказька полонянка». І ми зробили туристичний похід «смолянська полонянка», тому що раніше наше село називалося Смолянка. Для цього ми придбали віслюка , спальний мішок і навіть купили великий ріг. Тож хто бажає, може взяти участь у цьому поході , випити домашнього гарного вина, прогулятися з віслюком, помилуватися краєвидами і таке інше» – розповідає представник ГО «Енеїда» Андрій Тараман.
Андрій каже, що розвитком сільського туризму вони займаються давно. Для того, щоб робити це біль професійно і отримати додаткові знання в цій галузі їздили до Верховини. Там зустрілися з представника ГО «Гуцулики», які поділилися власним позитивним досвідом. «Вони зробили бренд і почали розкручувати саме Верховину. «Гуцулики» створили свій сайт придумали бренд і рекламують його. Після цієї зустрічі ми побачили кроки, які будуть ефективніше доносити інформацію до користувача наших туристичних послуг» – каже Андрій.
Представники «Енеїди» планують відкривати нові туристичні об’єкти, щоб зробити територію громади ще привабливішою для туристів.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Голосуємо за своїх – два села з Донбасу вийшли у фінал конкурсу “Неймовірні села України 2018”
Вже втретє проводиться всеукраїнський конкурс “Неймовірні села України”. Цього року заявки надійшли з 125 сільських населених пунктів, з яких конкурсна комісія відібрала 20 півфіналістів. Серед них – село Золотий Колодязь Добропільського району Донецької області та село Передільське Станично-Луганського району Луганської області.
Наступного етапу півфіналісти повинні написати свій бізнес-план, який і буде змагатися за перемогу у фіналі. З 07 по 20 травня двадцятка сіл має надіслати свої бізнес-плани, які сприятимуть розвитку їхнього села, до редакції AgroPortal.ua. З 21 травня по 03 червня члени Експертної ради конкурсу визначать 10 сіл-фіналістів, повідомляється на сайті агропорталу.
З 16 липня по 16 серпня на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування, під час якого можна підтримати своїх та значно підвищити шанси на перемогу села з Донеччини або Луганщини. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член Експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам.
З 17 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино. При підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки Експертної ради будуть зведені до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно, максимальний бал для кожного села-конкурсанта від онлайн-голосування – 50, Експертної ради – 50. Максимальний бал – 100.
24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців. Призовий фонд ІІІ Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2018” у розмірі 150 тис. грн буде розподіллено наступним чином: перше місце — 100 тис. грн, друге та третє місця — по 25 тис. грн. Грошова винагорода призначена на закупівлю для села необхідного інвентарю для реалізації бізнес-проекту.
Також представник села-переможця конкурсу отримає унікальну можливість від Проекту “Німецько-український агрополітичний діалог” відвідати восени цього року Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування у Німеччині.
Крім того, одне з 10 сіл-фіналістів отримає у подарунок від Посольства Королівства Нідерланди в Україні клумбу з тюльпанів, що дозволить селу привабити туристів атмосферою Голландії. Посольство Франції в Україні, яке підтримує конкурс, повідомить про свою номінацію для конкурсантів згодом.
Минулого року в змаганнях на найкраще село брало участь Олександро-Калинове Іллінівської об’єднаної громади, посівши 13-те місце у двадцятці фіналістів. Нажаль, це не передбачало отримання грошового призу, однак мальовниче село було відзначено окремою винагородою. Посольство Франції в Україні надало Олександро-Калиновому премію в розмірі 50 тис. грн. за внесок у збереження навколишнього середовища та біорізноманіття.
Нагадаємо, що конкурс проходить за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), Посольства Франції в Україні, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», компанії “Бейкер Тіллі Україна”, Асоціації об’єднаних територіальних громад України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
В Олександро-Калиновому працює кімната для відпочинку
В музеї «Довкілля» з’явилося особливе місце для тих, хто хоче зняти напруження та насолодитися відпочинком на природі. Офіційного відкриття ще не було, але групи туристів вже її відвідують. На даний час там побувало 10 екскурсій, це приблизно 300 чоловік.
«Неймовірна галявина» – саме таку назву отримало незвичайне місце у колоритному селі з українськими традиціями. Особливість полягає у тому, що коли людина переступає поріг цієї кімнати, вона ніби опиняється у самому лоні природного заповідника. Штучна трава, лавки із колод, туристична палатка, розмальовані стіни і головна річ, яка довершує атмосфернісь – великий проектор, на якому транслюються відеоролики із природних заповідників. Посилює ефект – звуковий супровід: щебетання пташок, звучання цвіркунів тощо.
Сам музей було засновано у 2011 році. «ГО Енеїда вирішила створити музей історії села, для того, щоб зберегти місцеві традиції. Коли ми почали його робити, селяни самі приносили експонати. Зараз у нас близько 2000 виставочного матеріалу і він постійно поповнюється» – розповів член ГО Енеїда Андрій Тараман. Він каже, що один із головних принад музею – є трактор, який став першим у колекції. Також на території є хатина, обладнана у стилі тих часів: старовинні ліжка, дитячі люльки, вишиті рушники,маленькі віконці та побілені стіни – все це ніби повертає присутніх назад у часі.
Організатори розповіли, що хочуть ще створити залу ремесел. Там буде стояти ткацький станок, прялки, п’яльця для вишивання тощо. Це буде називатися вечорницями. Вони будуть проходити два рази на місяць. Учасники з ансамблю «Козача пісня» збиратимуться ткатимуть вишиватимуть і при цьому будуть співати пісні, а по закінчення ласуватимуть українськими стравами.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Представників ПРООН вразило неймовірне село на Донеччині
До села Олександро-Калинове Іллинівської об’єднаної територіальної громади завітали та представники проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» під головуванням Ростислава Врбенски, заступника директора Регіонального бюро по країнам Європи та СНГ. Гостей зустрічали короваєм під спів народного хору «Любава».
Офіційна частина візиту містила спілкування з очільниками районної адміністрації та Іллінівської селищної ради. Голова Костянтинівської райдержадміністрації Наталія Виниченко ознайомила присутніх з підсумками співпраці району з Проектом ЄС/ПРООН.
«Ми тільки починаємо правильно ставити проблеми і шукати інноваційні шляхи вирішення. Нам дуже зрозуміла і прийнятна методологія Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Хотілося б продовження співпраці. Ми чули від координатора Проекту про успіхи в 12 регіонах України, які співпрацювали з Проектом в компоненті по створенню і розвитку сільських кооперативів. Для нашої сільської місцевості це дуже актуально», – зазначила Наталія Виниченко.
Заступник Іллінівського сільського голови Юліана Стужук розповіла про плани та поточні завдання щодо розвитку ОТГ.
По завершенню зустрічі всі учасники відвідали музей історії «Довкілля» в селі Олександро-Калинове. Етнографічний музей з багатою експозицією з’явився у селі завдяки громадської організації «Енеїда» і ентузіазму місцевого жителя Андрія Тарамана. Гостей з ПРООН здивувала старовинна хата, де зібрано чимало раритетних речей, які відображають побут українців минулих часів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!