Опалювальні проблеми та їх вирішення
На Дніпропетровщині намагаються екстрено вирішувати проблеми з опаленням. Найгостріші випадки – Кривий Ріг, Павлоград та Національний університет в Дніпрі.
В Кривому Розі мерЮрійВілкул провів екстрене засідання міської Комісії з питань надзвичайних ситуацій з приводу невключення котельних держпідприємством «Криворізька теплоцентраль», яке підпорядковується Фонду держмайна. Як зазначено в повідомленні прес-служби виконкому Криворізької міськради, міська влада не має впливу на це держпідприємство. Підкреслюється також, що КП «Криворіжтепломережа», підпорядковане міськвиконкому, почало опалювальний сезон з 15 жовтня. Вже включені 67 котелень. Решта 9 підключаються згідно з графіком.
На екстреному засіданні комісії фахівці говорили. Говорили в основному про наслідки для міста і його жителів в разі невиконання «Кріворожтеплоцентраллю» своїх обов’язків. Жалілися одне одному, що на держпідприємстві «Кріворожтеплоцентраль» за останній час без узгодження з містом уже п’ять разів змінювалися керівники. Дивувалися, що рішення про приватизацію підприємства було прийнято у Києві. Нагадували самі собі, що дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» – держпідприємство «Газ України» подала позов на банкрутство «Криворіжтеплоцентралі». Робили висновки, що все це паралізувало діяльність підприємства і призвело до кризи.
Комісія насамкінець прийняла рішення. У рішенні комісії зазначено, що, «ЗГІДНО ПУНКТУ 16 ЗАКОНУ ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, «Теплоцентраль» зобов’язана ВКЛЮЧИТИ ТЕПЛО, А НАК «НАФТОГАЗ» зобов’язана ПОДАТИ НЕОБХІДНІ ОБСЯГИ ГАЗУ». Прийняте рішення направили керівникам органів управління держпідприємством – Міністерству енергетики, Облдержадміністрації, а також главам Державної служби з надзвичайних ситуацій, НАК «Нафтогаз» України та ПАТ «Криворіжгаз».
Отже, криворізькі чиновники вважають, що вирішили проблему: зобов’язали підприємство – постачальник тепла дати тепло, а підприємство – постачальник газу – дати газ.
В Павлограді причину проблеми з затримкою початку опалювального сезону вбачають у боргах населення перед енергетиками.
На апаратній нараді, яка відбулась 24 жовтня, було заявлено, що технічно Павлоград повністю готовий до початку опалювального сезону. Але певна критична ситуація з розрахунками мешканців міста не дає цього зробити. НАК «Нафтогаз України» не виділяє ліміт газу місту через борги населення за тепло. Керівник КП «Павлоградтеплоенерго» доповів, що підприємство постійно працює з боржниками, також встановлені всі обіцяні лічильники тепла в багатоповерхових житлових будинках.
Сам же міський голова Анатолій Вершина так прокоментував ситуацію:
«Опалювальний сезон почнеться, але я думаю, в останній раз. Тому що ми не можемо постійно за рахунок бюджету закривати борги населення за тепло, які на сьогодні складають близько 140 мільйонів! Ми вже в цьому році з бюджету на погашення боргів перед «Нафтогазом» виділили 30 мільйонів. Скільки можна?.. Тому в наступному році ми будемо пропонувати населенню і бюджетним організаціям переходити на автономне опалення, щоб кожен відповідав сам за себе».
І ще одна «несподіванка» нинішнього опалювального сезону: керівництво Дніпровського Національного університету припинило заняття в кількох корпусах з причини відсутності коштів на оплату послуг опалення цих корпусів. Саме таким чином – зменшити об’єми опалення – адміністрація намагалася вирішити проблему. Але проти такого вирішення проблеми виступили викладачі університету, студенти та громадськість Дніпра. Отже в ситуацію втрутився особисто голова обласної ради Гліб Пригунов.
25 жовтня ректора ДНУ Миколу Полякова було викликано до голови облради Ректор повідомив Гліба Пригунова, що для запуску опалення в університеті не вистачає 17,5 млн грн. Голова облради запропонував головному менеджеру ДНУ кілька шляхів вирішення проблеми. Однією з причин неспроможності ДНУ вчасно почати опалювальний сезон ректор Микола Поляков бачить те, що всі вищі навчальні заклади України підпорядковуються Міністерству освіти та науки, і тому Університет не може отримувати допомоги у міста. Слід зазначити, що інші ВНЗ Дніпра (також підпорядковані Міносвіти та мають таку ж розвинуту інфраструктуру) якимось чином вирішують проблему тепла, не згортаючи навчальний процес.
Тим часом, проректор ДНУ з адміністративно-господарської роботи Микола Ружин, заявив, що 25 жовтня запущена подача тепла у першу лінію об’єктів університетської інфраструктури.
«В корпуси № 15, 16, 17 розпочато теплопостачання, завтра там температурний режим покращиться. Також завтра почнемо опалювати 14-й корпус. Сподіваємося, що з 4 листопада, коли завершиться переговорна процедура про закупівлю газу в НАК «Нафтогаз України» (згідно з вимогами ПАТ «Дніпрогаз»), почнеться постачання газу на котельні малого тиску», – сказав Микола Ружин.
Таким чином, на прикладі підготовки до опалювального сезону, наочно бачимо стиль менеджменту деяких керівників на Дніпропетровщині.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!