Павлоград: громадськість vs чиновництво
В Павлограді (Дніпропетровська область) звільнено з посади начальника управління ЖКГ міста. Звільнено під тиском громадських активістів за «корупцію та непрозорість в держзакупівлях». Про це повідомляє ГО «Громадський Контроль»
Активісти в подробицях виклали всю історію змагань:
«7 серпня мер Павлограда Анатолій Вершина на планерці скромно повідомив, що начальник Управління комунального господарства та будівництва Н.А.Куш подав заяву про звільнення, і воно підписано.
Ми вирішили розписати, ніж обумовлено це звільнення, і які етапи ми пройшли в своєму розслідуванні за останні 6 місяців.
1) Минулої зими глава Управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міськради пан Куш пише звернення і ініціює проект рішення міськради, яке фактично скасовує використання ProZorro на допорогові закупівлі (закупівлі товарів і послуг на суму до 200 тис. грн, робіт – до 1, 5 млн грн) в Павлограді.
2) Тому ми зацікавилися, що ж не так у начальника ЖКГ з ProZorro? Все дуже просто – на тендерах Управління комунального господарства та будівництва (УКГіБ), яке очолював Куш, повинні вигравати тільки “перевірені” підрядники. Для цього Куш системно порушував як закон, так і рішення міської ради. Аналітики ГромКонтроля систематизували всі порушення і 13.02.3017 направили меру Павлограда документ, де всі вони зафіксовані. Всього 46 порушень на загальну суму 1,2 млн грн.
3) Мер А.Вершина своїм розпорядженням від 07.03.17 призначає комісію з вивчення діяльності головного комунальника міста. За результатами розслідування 21 березня 2017 міський голова Павлограда виносить М.Кушу догану.
4) 12 травня ми аналізуємо свіжі закупівлі Управління КГіБ і знову відправляємо лист міському голові Павлограда, де відзначаємо, що комунальники допустили порушення в 20 випадках закупівель, загальна сума яких склала 9,82 млн грн.
5) На цей лист в.о. мера Павлограда Е.Аматов відповідає, що він не може визначити, чи порушував М.Куш вимоги закону, чи ні.
6) 21 червня 2017 року ГромКонтроль відправляє третій лист на адресу мера Павлограда, де знову повідомляє про порушення в закупівлях Управління КГіБ Павлограда (65 закупівель на суму 5,660 млн грн). Копію листа також відправляємо в Аудиторську службу (колишнє КРУ).
7) В кінці липня приходить відповідь від мерії Павлограда, в якому йдеться про те, що глава міста не бачить порушень у діяльності М.Куша.
8) Аудиторська служба перераховує порушення М.Куша і надсилає лист (№04-31-15 від 20.07.17) з викладенням результатів своєї перевірки Управлінню КГіБ і міському голові Павлограда.
9) У серпні міське керівництво таки розуміє, які наслідки матиме подальша відсутність реакції на листи перевіряючих. А ГромКонтроль додатково посилає керівництву Павлограда ще один лист з роз’ясненнями, що на мера можна буде подати в суд у разі відсутності реакції.
10) 8 серпня приймається рішення про звільнення Миколи Куша
Якби міський голова не відреагував на порушення вже колишнього начальника Управління комунального господарства та будівництва М.Куша, то через суд можна було б визнати бездіяльність мера у відповідь на правопорушення і стягнути з нього штраф. Але важливіше те, що на мера було б адміністративне порушення через корупцію. За два таких порушення, визнаних судом, можна вимагати зняття з посади міського голови.
Отже, перед мером Павлограда постала дилема: або самому отримати покарання, або покарати М. Куша. Оскільки у начальника УКГіБ вже була одна догана, то, в разі отримання другої догани, Куш автоматично повинен бути звільнений. Саме тому влада Павлограда спробувала все зам’яти полюбовно і зробити вигляд, що начальник Управління КГіБ йде за власним бажанням».
Активісти з Громконтролю дякують мешканцям та журналістам Павлограда за підтримку їх боротьби.
Таким чином, в столиці Західного Донбасу віднині є прецедент, коли громадськість принциповістю та наполегливістю домоглася звільнення чиновника.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!