Переселенці для переселенців: громадська організація з Луганщини облаштувала шелтер у Дніпрі
Шелтер для переселенців з Луганщини облаштували у Дніпрі. Це – тимчасовий прихисток для тих, хто проїздом у місті чи шукає квартиру.
Облаштувала шелтер громадська організація з Лисичанська «Світло культури» у співпраці з міжнародними партнерами та органами місцевого самоврядування. Зупинитися у шелтері можна безкоштовно, але на визначений термін.
Транзитний майданчик для тих, хто у Дніпрі
Відкриття шелтеру для переселенців з Луганщини відбулося ще у травні. Ідея відкриття такого прихистку належить громадській організації з Лисичанська «Світло культури». З втіленням мрії об’єднанню допомогла Міжнародна гуманітарна організація «People in need».
«Я працюю директором Луганського обласного молодіжного центру. Для центру це вже друга евакуація: перша була з Луганська до Сєвєродонецька, а тепер – з Сєвєродонецька до Дніпра. Створення майданчика, де можна жити транзитно, була у нас давно. Коли ми сюди переїхали, то безліч молодих людей приїздило, і у них не було можливості орендувати собі житло, бо це дуже дорого. І тоді у громадської організації «Світло культури» виникла ідея відкрити транзитний майданчик», – розповіла Ганна Рясна.
У рамках проєкту у шелтері планували приймати мешканців Луганщини. Коли ж запрацювали, то почали долучатися також переселенці з Донеччини. Крім цього, у шелтері можуть зупинитися люди, які їдуть транзитом через Дніпро в інші міста.
Приміщення, яке займає шелтер, перебуває у комунальній власності. Завдяки підтримці міської влади Дніпра будівлю для притулку орендували партнери «Світла культури» – департамент міжнародної технічної допомоги Луганської облдержадміністрації. Сама громадська організація адмініструє будівлю. Оренда приміщення не має конкретних термінів.
У Дніпрі є й інші шелтери для переселенців, каже Ганна Рясна. Але особливість їхнього прихистку в тому, що тут як вдома.
«Ми знаходимося на території дитячого санаторію біля парку «Зелений гай». У нас трішки інша атмосфера. Якщо ви потрапите до шелтерів у центрі міста, то це будуть спортзали, де сплять на карематах або піддонах. І це не дуже ок. А у нас такий мінітабір, де люди разом готують їжу, прибирають прибудинкову територію. Нещодавно ми були на екскурсії у планетарії», – зазначає директорка Луганського обласного молодіжного центру.
Шелтер розрахований на 100 людей. Тут вони можуть переночувати, привести себе до ладу та попрацювати с психологами, щоб зняти психологічне навантаження і далі думати, що робити. Проживання у шелтері безкоштовне. Залишитися можна на 5 днів, та за потреби людини цей термін можуть подовжити. Звернутися з проханням про тимчасовий прихисток у Дніпрі можна сюди.
Майже всі, хто звернувся, стають членами команди
У шелтері є різні типи кімнат: сімейні, де живуть по 3-4 людини, спільні для хлопців чи дівчат. Нещодавно з’явилася молодіжна кімната. У ній живуть хлопці – активісти та громадські діячі.
Кожна кімната обладнана двоярусними ліжками, тумбами. Є окрема кімната для приготування їжі, де можна самому приготувати та поїсти. Однак, у прихистку організоване безкоштовне харчування, з яким допомагають волонтери Дніпра. Працює при шелтері організація «Лікарі світу», психологи, юридична консультація та волонтери.
«Коли до нас потрапляють люди, вони стають на 80% членами нашої команди і приєднуються до різних штук. У нас два пункти видачі гуманітарної допомоги. Працює також і волонтерський хаб молоді», – каже Ганна Рясна.
Загалом у прихистку працюють 8 фізичних осіб-підприємців: слюсар-сантехнік, охоронець-вантажник, покоївки, адміністратор та керівник. Майже усі переселенці з Лисичанська.
У рамках проєкту шелтер забезпечений всім необхідним протягом пів року. Надалі «Світло культури» шукатиме донорів, які б забезпечили подальшу роботу прихистку та оплату праці персоналу.
Ірина Мартинова, «ЗмІнИ. Схід»
Фото зі сторінку в фейсбуці ГО «Світло культури»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!