Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло»

236882
коментарі відсутні

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло»

Невеличка Біляївська громада Одеської області прихистила близько тисячі внутрішньо переміщених осіб. Люди їхали з охоплених війною Донеччини, Луганщини, бігли з окупованих територій Херсонщини та Миколаївщини – часто без речей, а іноді й без документів. Втім вони не залишилися поза увагою. Переселенці отримали та продовжують отримувати допомогу від місцевої влади, благодійних організацій, місцевих жителів і волонтерів.

Від самого початку повномасштабної війни вимушеними переселенцями опікується комунальна установа «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло» Біляївської міської ради, надаючи їм гуманітарну та іншу допомогу.

«Як справжнє родинне коло ми об’єднали всіх нужденних і всі об’єдналися навколо нас. Нині в нашій Біляївській громаді, яка налічує 25 тисяч місцевих мешканців, знайшли прихисток майже тисяча внутрішньо переміщених осіб, з-поміж них понад триста – діти. Ці люди стали справжніми членами нашої родини, якими ми гуртом опікуємось. Я знаю кожного, хто звертається до нас по допомогу, їхніх діточок, а також їхні історії», – розповіла директорка КУ «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло» Біляївської міської ради Ірина Грозова.

 

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло» - Фото №1

Ірина Грозова, директорка комунальної установи «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло» Біляївської міської ради.

 

«Дуже піклуються про нас»

 

Для Біляївської громади така кількість нових жителів – не аби який виклик. Люди з прифронтових громад продовжують приїжджати й нині. Багато хто з переселенців вже вдруге через російську агресію кидає все та біжить в нікуди. Опинившись в Біляївці, вони знаходять тут не лише прихисток та допомогу, а й можливість для відновлення сил та психологічного здоров’я. Люди вдячні за таку підтримку, яка надходить не тільки від влади, а й від місцевих жителів.

Михайло з дружиною та дитиною до 2014 року жив поблизу Луганська. Тоді родина дивом врятувалася від окупації та переселилася до Сєвєродонецька. Але мирне життя тривало не довго – з початком повномасштабного вторгнення довелося вдруге починати все на новому місці.

«Коли ми опинилися в Біляївці, на початку було дуже важко. Ми виїхали з Луганщини поспіхом, з мінімумом речей. А квартира, яку ми орендували за більш-менш доступну ціну, була майже порожня. Дізнавшись про наше скрутне  становище, місцеві принесли нам деякі меблі, газову плиту, раковину. Також ми зареєструвалися у «Родинному колі» та постійно отримуємо гуманітарну допомогу. Для таких людей як ми, які втратили все, це дуже потрібно. Навіть не знаю, як без цього ми б вижили у незнайомому місті», – розповів Михайло.

Ірині з чоловіком та їх трьома дітьми довелося деякий час провести в окупації. Російські загарбники захопили їхню рідну Снігурівку, що на Миколаївщині, торік в середині березня. Родина не встигла виїхати, але весь час шукала можливості для порятунку. Вирватись з окупації змогли лише 8 квітня. Ірина каже, що планували пересидіти у безпеці десь тиждень-два. Вдома залишилися всі речи, з собою взяли небагато, бо планували невдовзі повернутися. Втім вимушене переселення затягнулося на рік.

«Нам пощастило – у Біляївці місцева жителька дозволила нам пожити в її будинку, поки вона на заробітках. Ми платимо лише за комунальні послуги. Та все одно на початку було вкрай важко. Допомогло те, що ми почали отримувати від «Родинного кола» продуктові набори. В них є майже все, що необхідно родині. Дещо докуповуємо, але в основному вистачає гуманітарки. Також нам дали постільну білизну, ковдри, подушки, обігрівачі, набір посуду. Коли ти виїхав з дому в чом був, то така допомога є справжнім порятунком. Дякую співробітникам центру «Родинне коло» за те, що вони дуже піклуються про нас», – зауважила Ірина.

Нагадуємо Як ВПО отримати медичну допомогу безкоштовно в Одесі

На зв’язку в режимі 24/7

 

Комунальну установу «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло» створили у Біляївці наприкінці 2020 року задля підтримки вразливих верств населення – багатодітних родин та прийомних сімей, самотніх людей похилого віку. Тоді громада стала учасником проєкту щодо покращення якості соціальних послуг, який фінансується Японським фондом реконструкції та розвитку через Міжнародний банк реконструкції та розвитку, а також Український фонд соціальних інвестицій.

«Ми почали реформувати надання соціальних послуг згідно міжнародних стандартів. Було багато планів та майже завершений ремонт нового приміщення. Все змінила війна. До наших основних обов’язків додалося піклування про переміщених осіб, які з перших днів великої війни почали прибувати до Біляївської громади. Ми оприлюднили свої номери телефонів, і люди зверталися до нас і вдень, і вночі. Прибулим необхідно було шукати житло, забезпечувати продуктами, засобами гігієни, ліками, одягом та іншими речами. Так за лічені дні «Родинне коло» перетворилося на гуманітарний хаб, який об’єднав навколо себе благодійні фонди, громадські організації, волонтерів, меценатів, підприємців. Це дало можливість так організувати роботу, щоб кожен міг отримати допомогу», – повідомила Ірина Грозова, директорка КУ «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло» Біляївської міської ради.

 

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло» - Фото №2

Видача гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам в Біляївській громаді

 

В центрі сформували реєстр внутрішньо переміщених осіб. Завдяки донорській підтримці вдається кожного забезпечувати гуманітарною допомогою приблизно раз на місяць. Одночасно доводиться розв’язувати безліч соціальних питань, які виникають у переселенці. Також продовжують працювати і за основними напрямками: обслуговування літніх людей вдома, робота з малозабезпеченими, людьми з інвалідністю, з сім’ями, що потрапили у складні життєві обставини. Однак невеличкий колектив центру «Родинне коло», який складається з десяти співробітниць, успішно долає ці виклики.

 

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло» - Фото №3

Коли надходять великі обсяги допомоги, до розвантаження долучаються волонтери

 

Продуктові набори й не тільки

 

Головним напрямком роботи центру «Родинне коло» є надання гуманітарної допомоги переселенцям. Напочатку багато чого взяли на себе місцеві мешканці. Несли з дому їжу, одяг, постіль, поселяли людей у себе вдома. Поступово налагодили співпрацю з декількома міжнародними благодійними фондами та різними громадськими організаціями. Допомагають також і місцеві підприємці. Спільна робота, що триває понад рік, свідчить про довіру донорів до «Родинного кола».

 

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло» - Фото №4

Представники БФ «Карітас Одеса УГКЦ» відвідують Біляївку для реєстрації ВПО на фінансову допомогу

 

Переселенців в Біляївці, що на Одещині, прийняли в «Родинне коло» - Фото №5

Допомога переселенцям Біляївської громади від французької гуманітарної організації «Solidarites International»

 

«Родинне коло» піклується не тільки про матеріальну допомогу. Для переселенців влаштовують заходи з психологічного розвантаження, влаштовують сеанси арттерапії. Для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді розробили спеціальну дорожню карту, де зібрали інформацію щодо реєстрації та отримання довідки переселенця, розселення, оформлення допомоги ВПО, пошуку роботи та надання продуктових наборів та іншої гуманітарної допомоги.

«Ми допомагаємо переселенцям і з пошуком роботи. Організовуємо зустрічі з фахівцями служби зайнятості, проводимо ярмарки вакансій, інформуємо персонально про наявні вакансії. Декілька осіб вдалося працевлаштувати в міськраді та в закладах громадського харчування. Також намагаємось долучити діточок наших нових мешканців до життя громади. Запрошуємо на всі заходи, пропонуємо відвідувати гуртки та секції, забезпечуємо безплатними квітками на вистави. Торік 15 школярів з родин вимушених переселенців отримали планшети для дистанційного навчання. Це стало можливим завдяки гранту від ЮНІСЕФ, який виграла Біляївська міська рада», – розказала Ірина Грозова.

У «Родинному колі» продовжують шукати ресурси, аби не збавляти темпів та обсягів надання гуманітарної допомоги. І тішаться, коли бачать радість в очах людей, яких змогли підтримати у складні часи.   

Фото: КУ «Центр надання соціальних послуг «Родинне коло», Ірина Грозова

Світлана Денисенко


Матеріал підготовлено ГО “Антикризовий медіа-центр” в межах проєкту “Сприяння евакуації населення з територій ведення  активних бойових дій шляхом висвітлення теми  соціальної інтеграції ВПО до життя в цільових  приймаючих громадах України” за підтримки програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі  неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини,  Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом  Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика